خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  عدم برگزاری دادگاه تجدید نظر دو فعال صنفی دانشگاه تهران

عدم برگزاری دادگاه تجدید نظر دو فعال صنفی دانشگاه تهران

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه تجدید نظر پریسا رفیعی و پدرام پذیره، دو فعال صنفی دانشگاه تهران که قرار بود امروز در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار شود، علیرغم حضور این افراد و وکلای آنان لغو شد. پریسا رفیعی و پدرام پذیره در دادگاه بدوی هرکدام به ۷ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوع الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه ها و احزاب محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۱ تیرماه ۹۸، جلسه دادگاه تجدید نظر پریسا رفیعی و پدرام پذیره برگزار نشد.

گفته می شود روز جاری پس از حضور این دو فعال صنفی دانشگاه تهران و وکلای آنان در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر به آنان اعلام شده که این دادگاه برگزار نخواهد شد.

یک منبع نزدیک به این فعالین به گزارشگر هرانا گفت: “امروز به آقای سعید خلیلی، وکیل مدافع پریسا رفیعی گفته شده که جلسه دادگاه طی دو هفته آتی برگزار خواهد شد با این حال در پاسخ وکیل مدافع پدرام پذیره گفته شده است که طبق استیذان رئیس قوه قضاییه در ارتباط با پرونده‌های امنیتی، جلسه دادگاه تجدید نظر برگزار نخواهد شد و حکم قطعی پس از دو هفته به متهمین ابلاغ خواهد شد”.

لازم به ذکر است در مرحله بدوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران خانم پریسا رفیعی دانشجوی ۲۱ ساله دانشجوی هنرهای زیبا دانشگاه تهران را به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “اخلال در نظم عمومی” جمعا به ۷ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوع الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه ها و احزاب محکوم کرده است.

گفتنی است که در تاریخ ۶ اسفندماه ۹۶ خانم رفیعی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در آخرین روز سال ۹۶ با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

همچنین پدرام پذیره نائب رئیس شورای صنفی دانشگاه تهران که در ایام اعتراضات دیماه سال ۹۶ بازداشت شده بود، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به ۷ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوع الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه ها و احزاب محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید