خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان, سایر گروهها  >  پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی؛ دستور برکناری مدیر کل زندان های تهران به سازمان زندان ها ابلاغ نشده است

پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی؛ دستور برکناری مدیر کل زندان های تهران به سازمان زندان ها ابلاغ نشده است

خبرگزاری هرانا – نتیجه تحقیقات کمیته ویژه رسیدگی به پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ روشن و به رئیس قوه قضاییه اعلام شد. برکناری مدیر کل زندان های استان تهران، رئیس زندان تهران بزرگ و رئیس اندرزگاه محل نگهداری علیرضا شیرمحمدعلی از نتایج این تحقیقات است. همزمان روابط عمومی سازمان زندان ها اعلام کرده است که شایعاتی در این خصوص به گوش می رسد اما این تصمیم هنوز به آنها ابلاغ نشده است. قتل این زندانی سیاسی در ساعات پایانی شب دوشنبه ۲۰ خردادماه توسط دو زندانی محکوم از بابت جرائم مربوط به مواد مخدر و قتل صورت گرفت. وی از طریق ضربات چاقو در ناحیه شاهرگ و شکم به شدت مجروح شده و پیش از اعزام به بیمارستان جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، پس از تعیین کمیته ویژه توسط رئیس قوه‌قضاییه به منظور بررسی علت قتل علیرضا شیرمحمدعلی در زندان تهران بزرگ، نتیجه تحقیقات روشن و به رئیس قوه‌قضاییه اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، برکناری مصطفی محبی مدیرکل زندان‌های استان تهران، نتیجه بررسی‌های این کمیته بوده است. همچنین گفته می‌شود رئیس زندان تهران بزرگ و اندرزگاه محل نگهداری علیرضا شیرمحمدعلی نیز از مسئولیت خود برکنار شدند.

بر اساس خبری دیگر به نقل از ایلنا، روابط عمومی سازمان زندان‌ها اعلام کرده است: وجود شایعات در این رابطه را رد نمی‌کنم اما تا این لحظه هیچ دستوری مبنی بر برکناری آقای مصطفی محبی به دست ما نرسیده است.

پیشتر پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی پس از صدور کیفرخواست به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شده بود. کیفرخواست متهم به قتل عمدی و همچنین متهم به معاونت در قتل عمدی این زندانی سیاسی در تاریخ ۲۲ خردادماه صادر و با تکمیل تحقیقات جهت رسیدگی به دادگاه کیفری یک ارسال شده بود.

لازم به ذکر است قتل علیرضا شیرمحمدعلی در ساعات پایانی شب دوشنبه ۲۰ خردادماه توسط دو زندانی محکوم از بابت جرائم مربوط به مواد مخدر و قتل صورت گرفته است. وی از طریق ضربات متعدد چاقو در ناحیه شاهرگ و شکم به شدت مجروح شده و پیش از اعزام به بیمارستان جان خود را از دست داده است. روز چهارشنبه ۲۲ خردادماه ۹۸، پیکر علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی جان باخته بدون اعلام عمومی قبلی در قطعه ۳۲۴ ردیف ۹۷ شماره ۶۶ در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

علیرضا شیرمحمدعلی فرزند محمدرضا، متولد ۱۵ شهریور ۱۳۷۶ (۲۱ ساله) و  اهل محله نازی آباد تهران در تاریخ ۲۴ تیرماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت شده‌ و از بابت اتهامات “توهین به مقدسات”، “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی”، “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید