خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  بازداشت ۱۶۹ شکارچی متخلف در استانهای کهگیلویه و بویراحمد و ایلام

بازداشت ۱۶۹ شکارچی متخلف در استانهای کهگیلویه و بویراحمد و ایلام

خبرگزاری هرانا – ۱۶۹ شکارچی متخلف در در استانهای کهگیلویه و بویراحمد و ایلام در سه ماهه اول سال جاری توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست، بازداشت و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، امروز دوشنبه ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۸، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اعلام کرد در عملیات های گشت و کنترل تخلفات شکار و صید توسط یگان حفاظت محیط زیست استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۱ شکارچی متخلف به مراجع قضایی معرفی شده اند.

عنایت آرامشیان ادامه داد: “در عملیات های گشت و کنترل تخلفات شکار و صید توسط یگان حفاظت محیط زیست، از ابتدای سال تاکنون مجموع ۷۶ مورد تخلف ثبت شده است. این یگان در سه ماه نخست امسال توانسته ۱۰۱ نفر متخلف شکار و صید را دستگیر و برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی کند که از این تعداد ۳ فقره پرونده با صدور رای قضایی مختومه، ۲ فقره برائت و ۷۰ مورد دیگر آن نیز در جریان است”.

وی همچنین با اشاره به تخلفات در حوزه های دیگر محیط زیست اعلام کرد: “در حوزه صید غیر مجاز آبزیان ۱۰ هزار و ۴۰ قطعه ماهی صید شده از متخلفان کشف و در این رابطه متخلفان به همراه آلات مکشوفه به مراجع قضایی معرفی شدند”.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تعداد پرندگان و پستانداران شکار و زنده گیری شده را ۱۲۳ قطعه و راس عنوان کرد و گفت: “از این تعداد ۹۴ قطعه پرنده شکار شده، ۲۶ قطعه زنده گیری شده و ۱۲ راس کل و بز نیز شکار شده است”.

آرامشیان سلاح جنگی مجاز و غیر مجاز کشف شده را ۳۰ قبضه دانست و خبر داد: “از این تعداد ۹ قبضه غیر مجاز ۲۰ قبضه مجاز و یک سلاح جنگی کشف، ضبط و تحویل مراجع قضایی داده شده است”.

در گزارشی دیگر به نقل از ایرنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام از بازداشت، ۶۸ نفر متخلف شکار و صید غیرمجاز توسط مأموران یگان حفاظت در سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

سید اسدالله هاشمی گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان ایلام در سه ماهه اول سال جاری، حین گشت و کنترل در مناطق حائز اهمیت، موفق شدند ۶۸ نفر متخلف زیست محیطی را تحویل مراجع قضایی دهند”.

وی با اشاره به این که بسیاری از پرندگان و پستانداران زیستگاه های استان ایلام در چند دهه اخیر به علل مختلفی از جمله شکار بی رویه در موقعیت بحرانی و انقراض قرار گرفته اند، ادامه داد: “در این مدت ۵۲ مورد پرونده تخلف شکار و صید تشکیل و ۱۱ قبضه سلاح نیز کشف شد. همچنین شروع به شکار ۱۴ مورد و تخریب اراضی و آلودگی محیط زیست  ۱۰ مورد بوده است”.

ادعا شده پرونده این متخلفین پس از تنظیم صورت جلسه و اخذ ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی استان ارجاع شده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید