خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  آزاد محمدی، زندانی سیاسی از زندان ارومیه آزاد شد

آزاد محمدی، زندانی سیاسی از زندان ارومیه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – آزاد محمدی زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه صبح روز جاری با پایان دوران محکومیت از این زندان آزاد شد. وی در سال ۹۴ بازداشت و به اتهام “همکاری با یکی از گروه های مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. حکم صادره علیه وی به دلیل تسلیم به رای به ۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۷ تیرماه ۹۸، آزاد محمدی، فرزند ابوبکر زندانی سیاسی محبوس در بند سیاسی زندان ارومیه با پایان دوران محکومیت از این زندان آزاد شد.

این زندانی سیاسی در تاریخ ۲۷ مهرماه سال ۹۴ بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده بود. وی پس از سه ماه به اتهام “همکاری با یکی از گروه های مخالف نظام” و بدون داشتن وکیل به ۵ سال حبس محکوم و به زندان ارومیه منتقل شده بود. به دلیل پذیرفتن حکم و عدم اعتراض به آن توسط وی، ۱۵ ماه از مدت زمان حبس وی کاسته شد.

لازم به ذکر است در تاریخ ۲۲ آبان‌ماه ۹۷ درخواست عفو مشروط آزاد محمدی توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب این شهر به ریاست قاضی علی‌شیخلو رد شده بود. این در حالی است که پیشتر درخواست آزادی مشروط وی توسط رئیس زندان و دادستانی تائید شده و مسئولین زندان پیشتر برای خاتمه دادن به اعتصاب زندانیان سیاسی این زندان در تاریخ ۱ آبان‌ماه ۹۷ به آنها اعلام کرده بودند که در صورت شکستن اعتصابشان با درخواست آزادی مشروط آنان موافقت خواهد شد.

هرانا در فروردین ماه سال جاری در گزارشی لیست اسامی ۷۲ تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان ارومیه را منتشر کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید