خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  بخشش یک محکوم به مرگ در زاهدان / رهایی از اعدام ۵ زندانی در کهگیلویه و بویراحمد از سال گذشته تاکنون

بخشش یک محکوم به مرگ در زاهدان / رهایی از اعدام ۵ زندانی در کهگیلویه و بویراحمد از سال گذشته تاکنون

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به “قتل” در زاهدان با رضایت بی قید و شرط اولیای دم از مرگ رهایی یافت. بنا بر خبری دیگر، رئیس شورای حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد گفت که در سال گذشته چهار زندانی و در سه ماهه اول سال جاری نیز، یک زندانی، با گذشت اولیای دم در این استان از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: “با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شماره ۱۹ شهرستان زاهدان، اختلاف و درگیری بین دو طایفه در زابل به سازش ختم شد”.

حمید رضا بندانی امروز در این خصوص اظهار کرد: “بر اثر وقوع یک فقره قتل در شهرستان زابل در تاریخ ۱۲ فروردین ۱۳۹۱ یک نفر  به قتل می‌رسد”.

وی ادامه داد: “پس از انجام اقدامات لازم  توسط ماموران، فرد قاتل دستگیر و به مراجع قانونی تحویل داده می‌شود و پس از طی مراحل قضایی وی به اعدام محکوم می‌شود.”

بندانی تصریح کرد: “پس انجام مراحل قضایی و صدور حکم قطعی، پرونده در تاریخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، از شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان مستقر در شهرستان زابل به شورای حل اختلاف شماره ۱۹ ارسال می‌شود”.

وی افزود: “پس از ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف شماره ۱۹، تلاش اعضای شورای حل اختلاف برای برقراری صلح و سازش بین دو طایفه آغاز شد”.

بندانی ادامه داد: “اعضای شورای حل اختلاف نیز با برگزاری جلسات متعدد با خانواده طرفین اقدامات لازم را انجام دادند”.

وی تاکید کرد: “با توجه به نقش موثر و جایگاه خوب و ارزشمند بزرگان و ریش سفیدان در منطقه و همچنین  اثرات مثبت گذشت در جامعه، خانواده مقتول  رضایت بی قید و شرط خود را اعلام کردند”.

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان  گفت: “استفاده از افراد دارای نفوذ اجتماعی در شوراهای حل اختلاف استان باعث شده تا بیشتر پرونده‌های اختلافات طایفه‌ای به سازش ختم و بار از دوش محاکم دادگستری برداشته شود که جا دارد از تلاش‌های تمامی اعضای شوراهای حل اختلاف و معتمدان و بزرگان و ریش سفیدان قدردانی کنیم”.

رهایی از اعدام ۴ زندانی در استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش مهر، رئیس شورای حل اختلاف کهگیلویه و بویراحمد گفت: “از سال گذشته تاکنون پنج پرونده اعدام با رضایت اولیای دم، به سازش ختم شده است”.

سید محمد ابراهیم ساجدی بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: “در سال گذشته چهار پرونده و در سه ماهه اول سال جاری نیز، یک فقره پرونده اعدام به سازش ختم شد”.

ساجدی افزود: “از مجموع ۳۵ هزار پرونده در این شورا، شش هزار و ۷۲۳ فقره منجر به مصالحه شده که بیشترین مصالحه‌ها در شهرهای دهدشت، دیشموک، لنده، مارگون و سایر حوزه‌های گرمسیری انجام گرفته است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید