خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  بازداشت شدگان روز کارگر؛ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وحید فریدونی برگزار شد

بازداشت شدگان روز کارگر؛ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وحید فریدونی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات وحید فریدونی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر و عضو سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، طی روز جاری در دادگاه کارکنان دولت برگزار شد. آقای فریدونی در جریان تجمع روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس به همراه ده‌ها تن دیگر بازداشت و پس از پنج روز با تودیع قرار آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز چهارشنبه ۵ تیرماه، جلسه رسیدگی به اتهامات وحید فریدونی، از اعضای سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در دادگاه کارکنان دولت برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه احسان مزمن، وکیل دادگستری آقای فریدونی را همراهی کرده و اتهامات “اخلال در نظم عمومی” و “اخلال در نظم بازداشتگاه” علیه وی مطرح شده است.

وحید فریدونی، در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌ماه همزمان با روز جهانی کارگر در جریان تجمع اعتراضی کارگران در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت شده بود.

وی نهایتاً در تاریخ ۱۶ اردیبهشت‌ماه پس از پنج روز بازداشت با تودیع قرار به صورت موقت از زندان تهران بزرگ آزاد شده بود.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، تعدادی دیگر از جمله مرضیه امیری، عاطفه رنگریز و ندا ناجی کماکان تحت بازداشت هستند. مرضیه امیری به بند زنان اوین منتقل شده و عاطفه رنگریز و ندا ناجی نیز در زندان قرچک ورامین کماکان در بازداشت هستند.

در ساعات پایانی روز ۲۹ خردادماه نیز نیروهای امنیتی آنیشا اسداللهی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر که به تازگی با تودیع قرار از زندان آزاد شده بود را در خیابان دستگیر کردند. وی در حال حاضر در زندان اوین تحت بازداشت است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید