خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  کودک آزاری؛ یک کودک در پی آزار جنسی به بیمارستان منتقل شد

کودک آزاری؛ یک کودک در پی آزار جنسی به بیمارستان منتقل شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان بوشهر از یک مورد کودک آزاری در کارواشی در این شهر خبر داد. این پسر بچه که به شدت مورد آزار جنسی و روانی قرار گرفته بود، سریعا به بیمارستان منتقل شده و روند درمان وی آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، امروز دوشنبه ۳ تیرماه ۱۳۹۸، روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان بوشهر از یک مورد کودک آزاری در یک کارواش خبر داد.

پس از اعلام این اتفاق از طریق تماس با سامانه اورژانس اجتماعی ۱۲۳، مبنی بر آزار جسمی و روانی کودکی در یک کارواش در بوشهر، بررسی این موضوع در دستور کار بهزیستی قرار گرفته و مسئولین بهزیستی با اخذ مجوز قضایی با همراهی نیروی انتظامی به آنجا مراجعه کرده اند و با کودکی مواجه شدند که  مورد اذیت آزار جنسی و روانی قرار گرفته بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان بوشهر با پیگیری های بهزیستی این کودک بلافاصله به بهزیستی ارجاع و به بیمارستان منتقل شده است. وی هم اکنون تحت درمان پزشکی بیمارستان و خدمات روانشناختی اورژانس اجتماعی بهزیستی استان است. به این منظور یک نماینده حقوقی و یک روانشناس برای پیگیری این پرونده تعیین شده است.

همچنین با اعلام روابط عمومی اداره کل بهزیستی این استان در خصوص پیگیری قضایی پرونده، اقدامات لازم حضوری و مکاتبه ای با دادستان، فرمانداری بوشهر، دفتر حمایت از کودکان دادگستری و اداره آگاهی صورت گرفته و در دست بررسی است.

لازم به ذکر است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

لازم به یادآوری است که در بهمن ماه ۹۷، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته بود که طی سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این میان حدود ۱۱ هزار تماس در ارتباط با کودک آزادی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید