خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه، جمعی از معلمان خرید خدمات آموزشی مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران، تعدادی از رانندگان مینی‌بوس و اتوبوس در تهران و شماری از کارگران شهرداری در کرمانشاه و گچساران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۲ تیر ۹۸ جمعی از معلمان خرید خدمات آموزشی با خواسته‌ی تبدیل وضعیت، مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران تجمع کردند.

این معلمان گفتند: “بیش از ۲۰۰ معلم خرید خدمات آموزشی سال ۹۳ هستیم که امروز مقابل مجلس شورای اسلامی آمده‌ایم و از نمایندگان مجلس درخواست داریم به خواسته‌های ما توجه کنند”.

این معلمان، مهم‌ترین مطالبه خود را تبدیل وضعیت و استخدامی می‌دانند و بیان کردند: “وضعیت شغلی و درآمدی ما اسفناک است و درخواست داریم که آموزش و پرورش ما را استخدام رسمی کند؛ این وزارتخانه بهتر است به جای جذب نیرو از خارج از سیستم آموزشی، ما را جذب کند که هم ۵ سال سابقه خدمت داریم و هم در این مدت، دوره‌های ضمن خدمت را گذرانده‌ایم”.

آنان اظهار کردند: “از استان‌های مختلف از جمله قزوین، اصفهان و سیستان و بلوچستان به تهران آمده‌ایم و امیدواریم نمایندگان مجلس صدای دادخواهی ما را بشنوند و ما را یاری دهند”.

اعتراض رانندگان مینی بوس و اتوبوس نسبت به پرداخت عوارض

به گزارش مهر، امروز ۲ تیر ۹۸ تعدادی از رانندگان مینی‌بوس و اتوبوس نسبت به پرداخت عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک مقابل شورای شهر تهران دست به تجمع زدند.

تعدادی از رانندگان مینی‌بوس و اتوبوس حمل و نقل عمومی در مخالفت خود با مصوبه ۲۴/۱۸ شورای شهر تهران نسبت به پرداخت عوارض برای ورود به محدوده طرح ترافیک اعتراض کردند.

این رانندگان معتقد بودند پلاک عمومی نباید برای ورود به محدوده طرح ترافیک، عوارضی پرداخت کند. معترضان شعار «حمل و نقل عمومی، عوارض نداره» سر می‌دادند.

این چندمین تجمع طی یک سال اخیر در مقابل شورای شهر تهران است.

تجمع کارگران شهرداری در کرمانشاه

به نقل از موکریان، امروز یکشنبه ۲ تیر ۹۸  تعدادی از کارگران روز مزد شهرداری کرمانشاه مقابل ساختمان شهرداری منطقه ۷ درب صدا و سیمای مرکز تجمع کردند.

این کارگران علت تجمع خود را اینگونه بیان کردند؛ سوء مدیریت در این منطقه باعث شده که پیمانکار این منطقه از حق بیمه ۵ ماه معوقه کارگران شانه خالی نمایند.

تجمع کارگران شهرداری در گچساران

به گزارش کبنا نیوز، امروز یکشنبه ۲ تیر ۹۸ جمعی از کارگران شهرداری گچساران در اعتراض به وضعیت نامناسب درآمد خود مقابل ساختمان های شهرداری دوگنبدان و فرمانداری گچساران دست به تجمع زدند.

تجمع و اعتراض کارگران شهرداری دوگنبدان ابتدا در جلوی ساختمان شهرداری دوگنبدان انجام شد که در ادامه به جلوی ساختمان فرمانداری گچساران کشیده شد.

پرسنل شهرداری دوگنبدان به علت حذف آیتم های حقوقی شان مانند سختی کار، حق فنی،نوبت کاری و…که باعث شده است حقوق دریافتی آنان به نصف کاهش پیدا کند به نشانه اعتراض در جلوی فرمانداری تجمع کردند.

در ادامه این تجمع،  نشستی با حضور فرماندار گچساران،معاون فرماندار، رئیس دفتر نماینده  و نمایندگان کارگران شهرداری در سالن اجتماعات فرمانداری گچساران برگزار شد.

نمایندگان پرسنل شهرداری دوگنبدان عنوان کردند:  “سال ها است که آیتم های سختی کار،حق فنی، نوبت کاری و حق شیفت و …به پرسنل شهرداری دوگنبدان پرداخت می شود اما در سال ۹۸ یکباره این مزایا قطع و حذف شده اند که حقوق دریافتی پرسنل نسبت به سال قبل آن هم با توجه به شرایط نابسامان و تورم شدید اقتصادی به  نصف کاهش پیدا کرده است که معیشت و زندگی  پرسنل و کارگران شهرداری دوگنبدان با این حقوق ناچیز دچار مشکلات شدید می شود”.

یکی از نمایندگان کارگران شهرداری عنوان کرد: “هیچ کدام از شهرداران شهرستان های استان چنین اقدامی(حذف آیتم های حقوقی کارگران) نکرده است که در کمال تعجب فقط شهردار شهر نفتخیز گچساران چنین اقدامی کرده است”.

نمایندگان پرسنل شهرداری دوگنبدان در ادامه گفتند: “حتی شهرداری  شهرستان های استان های همجوار هم چنین موردی را اعمال نکرده اند که از مسئولان تقاضا داریم به داد و به مشکلات پرسنل زحمتکش شهرداری دوگنبدان رسیدگی کنند”.

 در ادامه فرماندار گچساران عنوان کرد: “هر گونه اقدامی باید در چارچوب قانون باشد و ما این موضوع را به جد پیگیری می کنیم و در این خصوص بزودی نشستی با حضور معاون استاندار، مدیرکل شهری، مدیرکل کار، شهردار دوگنبدان، نمایندگان پرسنل شهرداری برگزار می شود”.

گچساران یکی از شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید