خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  یک فرد به اتهام داشتن رابطه خارج از ازدواج به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد

یک فرد به اتهام داشتن رابطه خارج از ازدواج به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – یک فرد به اتهام داشتن “رابطه خارج از ازدواج”، در کنار دیگر مجازات ها به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد. روز گذشته این حکم به تایید قضات دیوان عالی کشور رسید. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات‌های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران، مرد جوان که با شکایت زن همسایه مبنی بر تعرض به وی محاکمه شده بود با حکم قضات به ۹۹ ضربه شلاق و یک سال تبعید و یکصد و بیست ساعت کار رایگان در امور خدمات شهری محکوم شد.

بر اساس این گزارش، این ماجرا یک سال پیش به‌دنبال شکایت زن جوانی که مدعی بود مرد همسایه با ورود به خانه‌اش به او تعرض کرده است شروع شد.

با دستگیری سیامک به دستور قاضی پرونده و برای روشن شدن ادعای زن ۳۵ ساله پرونده به پزشکی قانونی فرستاده شد. اما در گزارش پزشکی قانونی با توجه به اینکه آثار تعرض از بین رفته بود و هیچ ادله قانونی برای اثبات ادعای زن جوان در دادگاه وجود نداشت سرانجام این پرونده روی میز شعبه هشتم دادگاه کیفری به ریاست قاضی رحمانیان قرار گرفت.

در آغاز جلسه شاکی پرونده که مینا نام داشت به قضات گفت: این مرد همسایه طبقه بالایی ما بود و مدام مزاحمم می‌شد ولی من از ترس شوهرم به او حرفی نزدم تا اینکه روز حادثه همسرم ساعت شش صبح به محل کارش رفت و من تنها دراتاق خوابیده بودم که ناگهان مرد همسایه وارد خانه‌ام شد و به من تعرض کرد.

سپس متهم پای میز محاکمه ایستاد و در حالی که اتهام اش را قبول نداشت، گفت: من قبول دارم که با این خانم رابطه داشتم اما به درخواست خودش بوده است او از من پول می‌گرفت تا اینکه سر موضوع پول با من اختلاف پیدا کرد و حالا از من شکایت کرده است.

قضات دادگاه پس از بررسی پرونده و شنیدن اظهارات طرفین، مرد همسایه را به اتهام رابطه خارج از ازدواج به ۹۹ ضربه شلاق و یک سال تبعید و یکصد و بیست ساعت کار در خدمات شهری به‌ صورت رایگان محکوم کردند. این حکم صبح دیروز با تأیید قضات دیوانعالی روبه‌رو شد.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید