علی خراط  امروز جمعه ۳۱ خرداد در خصوص این حادثه گفت: “حادثه برق گرفتگی یک کارگر ساختمانی به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی گزارش شد و بلافاصله ماموران ایستگاه سه به محل حادثه واقع در بلوار پاسداران، کوی شهید بهرامی ساری اعزام شدند”.

وی افزود: “بررسی‌های اولیه مأموران آتش نشانی در محل حادثه حاکی از آن بود که این کارگر هنگام کار با دستگاه مته برقی بر اثر برخورد مته با برق فشار قوی دچار برق گرفتگی شده است”.

خراط با بیان اینکه متأسفانه این حادثه منجر به فوت کارگر شد، گفت: “آتش نشانان با رعایت تمامی موارد ایمنی، کارگر متوفی را از روی داربست به سطح زمین منتقل کرده و با تحویل وی به عوامل اورژانس و ایمن سازی محل به ماموریت خود خاتمه دادند”.

رئیس ایستگاه سه آتش نشانی شهرستان ساری از شهروندان خواست هنگام کار با دستگاه‌های برقی، موارد ایمنی را رعایت کنند تا شاهد وقوع این‌گونه حوادث تلخ نباشیم.

افزایش حادثه دیدگان سواد کوه / مصدومیت ۲ کارگر دیگر

به گزارش ایلنا، تعداد کارگران حادثه دیده معدن زغال سنگ البرز مرکزی، به ۴ نفر رسید.

بنا بر این گزارش روز پنجشنبه (۳۰ خرداد ماه) ۴ کارگر در معدن زغال سنگ البرز مرکزی بر اثر گاز گرفتگی دچار حادثه شدند که بر اثر آن ۲ کارگر مصدوم و ۲ کارگر جان باختند.

هرانا روز گذشته خبر جان باختن دو تن از کارگران حادثه دیده را منتشر کرده بود.

بر اساس اطلاعات کارگران این معدن، دو کارگر فوت شده «ابراهیم غضنفری» و «رشید‌الله طاهری» ۴۲ و ۵۰ ساله از کارگران پیمانکاری تونل شماره ۷ معدن زغال سنگ واحد البرز مرکزی واقع در منطقه سواد کوه بودند و «فرشاد معافی» و «سیدمهدی حسینی» از مجروحان این حادثه هستند که هم اکنون در بیمارستان شهدای زیرآب تحت درمان هستند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه متاسفانه ساعت حدود ۹ صبح دیروز پنجشنبه در تونل شماره ۷ معدن آقای جلیلی در ۳۱۵ متری تونل ۲ کارگر ما فوت و ۲ نفر دیگر هم مصدوم شدند، گفت: “تهویه و اکسیژن در تونل وجود نداشت و عدم هوادهی باعث می‌شود تا کارگران به کما بروند”.

وی افزود: “این تونل عملا تونل تعطیلی بود که فاقد استفاده بود و کارفرما گفته بود که من کارگر را فرستادم که حدود ۶۰ متر لوله را بیرون بیاورد”.

سعدی عبدالهی از حضور فرماندار، مسؤولان و کارشناسان استانی و شهرستانی در معدن خبر داد و افزود: “در سیل اخیر واگن‌های تونل شماره ۷ از بین رفتند و استخراج معدنی نبود و کارشناسان معدن و نمایندگان کارگر استان هم عدم استفاده و استخراج را تأیید کردند”.

وی گفت: “کارگران بدون امکانات وارد تونل شدند که ۱۰۰ در صد اشتباه بود و کارفرما دستور ورود تا ۵۰ متری را اعلام کرد و کارگران در فاصله ۳۱۵ متری پیدا شدند”.