خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  ابلاغ کیفرخواست؛ کیانوش اصلانی و توحید امیر امینی به دادگاه احضار شدند

ابلاغ کیفرخواست؛ کیانوش اصلانی و توحید امیر امینی به دادگاه احضار شدند

خبرگزاری هرانا – کیانوش اصلانی و توحید امیر امینی، دو فعال ترک (آذربایجانی) که از اسفندماه سال گذشته در زندان اوین و در بازداشت بسر می برند پس از ابلاغ کیفرخواست، جهت برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات به دادگاه انقلاب تهران احضار شدند. این جلسه دادگاه در تاریخ ۱ تیرماه و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۷ خردادماه ۹۸، کیانوش اصلانی و توحید امیر امینی، دو فعال ترک (آذربایجانی) بازداشتی، جهت رسیدگی به اتهامات به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شدند.

در این احضار که روز گذشته و پس از ابلاغ کیفرخواست علیه متهمین صورت گرفته است از آنان خواسته شده راس ساعت ۹ صبح روز شنبه ۱ تیرماه ۹۸، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران جهت رسیدگی به اتهامات مطروحه حاضر شوند.

اتهامات مطروحه در این کیفرخواست “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی”و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده است.

این دو شهروند در تاریخ ۲ اسفندماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده اند. گفته می شود بازداشت این شهروندان در جریانفعالیت‌های خیابانی روز جهانی زبان مادری صورت گرفته است.

کیانوش اصلانی در فروردین ماه سال جاری به بند ۴ زندان اوین منتقل شده و توحید امیر امینی نیز کماکان در بازداشتگاه امنیتی ۲۰۹ زندان اوین به سر می برد.

آقای اصلانی دانشجوی مهندسی عمران دانشگاه آزاد تهران در مقطع کارشناسی ارشد و آقای امیر امینی نیز به علت اشتغال ساکن شهر تهران بوده است.

توحید امیرامینی دارای سوابق متعدد فعالیت و بازداشت است، از جمله می توان به بازداشت او در مراسم قلعه بابک و همین طور محاکمه او به دلیل روشن کردن شمع برای حادثه دیدگان قطار تبریز-مشهد اشاره کرد.

وی همچنین پیشتر بابت دو مورد اتهامی جداگانه در خصوص اعتراض به برنامه تلویزیونی فیتیله که بسیاری معتقد بودند در آن به ترک‌های ایران اهانت شده است و همین‌طور نمایش یک پلاکارد در حمایت از عباس لسانی، دیگر فعال مدنی دربند به مجموعا ۶ ماه حبس و شلاق محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید