خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان, سایر گروهها  >  خودروی زندان اوین، پدر زندانی سیاسی را مصدوم و راهی بیمارستان کرد

خودروی زندان اوین، پدر زندانی سیاسی را مصدوم و راهی بیمارستان کرد

خبرگزاری هرانا – ظهر امروز بر اثر برخورد خودروی زندان اوین با پدر ساناز الهیاری، از متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه و از اعضای هیئت تحریریه نشریه گام، آقای اله یاری به شدت آسیب دید و به بیمارستان منتقل شد. ساناز الهیاری در تاریخ ۱۹ دی ماه ۹۷ به همراه همسر خود امیرحسین محمدی فر بازداشت شده است. وضعیت جسمانی وی در حال حاضر نامناسب گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۶ خردادماه ۱۳۹۸، خانواده ساناز الهیاری پس از ملاقات با دختر خود دچار سانحه رانندگی شدند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “پس از خروج خانواده اله یاری از سالن ملاقات زندان، خودروی زندان با پدر خانواده برخورد کرد. آقای الهیاری در پی این تصادف از ناحیه دست، پا و سر به شدت آسیب دید و سپس به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شد. بطور دقیق در جریان هستیم که دست ایشان در دو نقطه شکسته است”.

این منبع ادامه داد: “قسمت مبهم حادثه این است که خودروی متعلق به زندان پس از تصادف با آقای اله یاری جهت رسیدگی پلیس راهنمایی رانندگی در همان محل متوقف نمی‌شود، بلکه راننده سریعا پیاده شده و خودرو بدون بررسی نحوه تصادف توسط کارشناس برخلاف قانون به مکانی دیگر منتقل می شود”.

لازم به یادآوری است ساناز اله یاری به همراه همسرش امیرحسین محمدی فر در تاریخ ۱۹ دی ماه ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و علیرغم گذشت بیش از ۵ ماه کماکان در زندان اوین نگهداری می شوند. این دو شهروند در اردیبهشت ماه سال جاری از بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به بند عمومی منتقل شدند.

خاتم الهیاری روز چهارشنبه ۲۲ خردادماه ۹۸ همزمان با امیر امیرقلی، امیرحسین محمدی فر و اسماعیل بخشی به صورت جداگانه جهت ابلاغ کیفرخواست به دادگاه انقلاب تهران منتقل شده و به زندان اوین بازگردانده شدند. در کیفرخواست صادره که در این جلسه دادگاه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به متهمان ابلاغ شد؛ عناوین اتهامی مطروحه “عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام”، “اجتماع و تبانی”، “تبلیغ علیه نظام” و “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” بوده است

لازم به ذکر است که ساناز الهیاری با وجود بیماری از اعزام به بیمارستان و رسیدگی پزشکی محروم مانده است. شرایط جسمی خانم اله یاری به دلیل ابتلا به بیماری نامشخصی که باعث ضعف جسمی و لرزش شدید اندام ها شده است نگران کننده است. وی همچنین در دستگاه گوارشی نیز دچار مشکل جدی شده و از درد شدید معده رنج می برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید