خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  علی عزیزی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

علی عزیزی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – علی عزیزی، فعال ترک (آذربایجانی) روز گذشته با تودیع قرار وثیقه از زندان اومیه آزاد شد. وی در تاریخ ۱۲ خردادماه پس از حضور در بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه و تفهیم اتهام جدید بازداشت و پس از ۶ روز به زندان ارومیه منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۵ خردادماه ۹۸، علی عزیزی، فعال ترک (آذربایجانی) با تودیع قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی از زندان ارومیه آزاد شد.

این شهروند در تاریخ ۱۱ خردادماه ۹۸ به همراه عطا کریمی، به صورت تلفنی به شعبه ۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه احضار شده بود.

بازداشت آقای عزیزی در تاریخ ۱۲ خردادماه پس از حضور در این شعبه صورت گرفت. در این جلسه دادگاه بازپرس شعبه پس از تفهیم اتهام جدید با عنوان “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام” قرار وثیقه وی را به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان افزایش داده و پس از اتمام ساعت اداری وی را روانه بازداشتگاه کرده بود.

وی در تاریخ ۱۸ خردادماه ۱۳۹۸ طی تماسی تلفنی با خانواه خود از انتقالش به زندان ارومیه خبر داد.

لازم به ذکر است علی عزیزی و عطا کریمی اواسط خردادماه سال ۹۴ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بودند. اتهام مطروحه علیه این افراد در زمان بازداشت مذکور “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است.

گفته می شود در اردیبهشت ماه سال ۹۵ و در ارتباط با این پرونده قرار منع تعقیب در خصوص این افراد صادر شده و با اعتراض دادستان پرونده مجددا به جریان افتاده است.

گفتنی است علی عزیزی پیشتر در آبان ماه ۱۳۹۴ نیز همراه با پنج فعال دیگر، در ورزشگاه غدیر ارومیه در مسابقه فوتبال مابین دو تیم شهرداری ارومیه و بانک سرمایه تهران به دلیل سردادن “شعار” توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. هر چند نهایتا وی اردیبهشت ماه ۱۳۹۵، با حکم دادرس شعبه ۱۱۰ دادگاه کیفری ۲ ارومیه از اتهام “اخلال در نظم عمومی” تبرئه شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید