خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  کمبود ۱۹ هزار نیروی انسانی برای آموزش بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان

کمبود ۱۹ هزار نیروی انسانی برای آموزش بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان

خبرگزاری هرانا – رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سیستان و بلوچستان از کمبود ۱۹ هزار نیروی انسانی برای آموزش بازماندگان از تحصیل این استان خبر داد و گفت در حال حاضر ۸۴۸ هزار نفر در سیستان و بلوچستان آماده رفتن به مدرسه هستند اما تنها حدود ۶ هزار نفر در مدارس این استان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز شنبه ۲۵ خردادماه ۱۳۹۸، غلامرضا مالکی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: نیروی انسانی کافی برای آموزش بازماندگان از تحصیل را در سیستان و بلوچستان نداریم.

وی افزود: بیش از ۱۴ هزار پست مصوب در این استان داریم که ۴۸ درصد این پست ها در مرکز استان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: آموزش و پرورش این استان با کمبود ۴۰ هزار نیروی انسانی مواجه است و برای آموزش بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان به  جذب ۱۹ هزار نیروی آموزشی نیازمند هستیم.

مالکی افزود: پنج دانشگاه سیستان و بلوچستان ۷۴ هیات علمی و ۱۳۲ نفر غیر هیات علمی کمبود دارد.

وی در ادامه گفت: ۱۰ درصد از ۱۰ هزار نفر از کارکنان دولت در سیستان و بلوچستان را بانوان تشکیل می دهند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در پایان گفت: برای ماندگاری نیروی انسانی در این استان باید طرح های تشویقی مدنظر سازمان امور استخدامی و اداری کشور باشد.

پیشتر در تاریخ ۲۰ خردادماه، محمد باسط درازهی، نماینده مردم سروان در مجلس شورای اسلامی از محرومیت بیش از ۱۰۰ هزار کودک از ادامه تحصیل در استان سیستان و بلوچستان خبر داده بود.

پیش از آن در تاریخ ۵ اردیبهشت‌ماه، مرکز پ‍ژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی از محرومیت بیش از ۹۰۰ هزار کودک از ادامه تحصیل به دلایل مختلف و وجود ۹ میلیون بی‌سواد در کشور خبر داده بود. در این گزارش استان سیستان و بلوچستان دارای بیشترین تعداد دانش آموز بازمانده از تحصیل معرفی شده و عدم دسترسی به امکانات آموزشی و فقر به عنوان اصلی‌ترین دلیل بازماندگی از تحصیل معرفی شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید