خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۴ کارگر در مهاباد

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۴ کارگر در مهاباد

خبرگزاری هرانا – امروز جمعه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر ساختمانی بر اثر انفجار کپسول گاز در یک ساختمان در حال ساخت در مهاباد دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مدیرعامل سازمان آتش نشانی مهاباد گفت: “انفجار کپسول گاز از نوع پیک نیک در یک ساختمان مسکونی نیمه کاره این شهرستان چهار کارگر را مصدوم و روانه بیمارستان کرد”.

رحمان احمدی افزود: “پس از دریافت گزارش این حادثه در منطقه مکریان مهاباد از طریق سامانه ۱۲۵، بلافاصله مأموران آتش نشانی این شهرستان به محل حادثه اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “این حادثه در یکی از طبقات ساختمان مسکونی نیمه کاره که کارگران در آن مشغول به کار بودند، اتفاق افتاده و موجب مصدومیت و سوختگی کارگران شده بود”.

احمدی اضافه کرد: “مأموران آتش نشانی ضمن خاموش کردن آتش با کمک مرکز فوریت‌های پزشکی چهار کارگر مصدوم را به بیمارستان امام خمینی منتقل کردند اما این افراد به علت شدت جراحت‌های وارده به مرکز استان اعزام شدند”.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی مهاباد بیان کرد: “بر اساس ادعای افراد حاضر در محل حادثه، انفجار کپسول گاز پیک نیک موجب سوختگی بدن کارگران شده است”.

احمدی یادآور شد: “حوادث ناشی از استفاده از کپسول‌های گاز غیراستاندارد پیک‌نیک و بکارگیری غیراصولی از آنها بخصوص در فضاهای بسته باعث بروز حوادثی زیادی برای مردم می‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید