خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدید نظر؛ محمد درستی به پرداخت جزای نقدی بدل از حبس محکوم شد

دادگاه تجدید نظر؛ محمد درستی به پرداخت جزای نقدی بدل از حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – شعبه ۲ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی، محمد درستی، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن شهرستان خوی را به پرداخت سه میلیون و سیصد هزار تومان جزای نقدی بدل از حبس محکوم کرد. وی در دی ماه سال گذشته در حکمی غیابی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب خوی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد درستی، فعال ترک (آذربایجانی) توسط شعبه ۲ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی به پرداخت سه میلیون و سیصد هزار تومان جزای نقدی محکوم شد.

لازم به ذکر است که جلسه دادگاه تجدید نظر وی در تاریخ ۳۱ اسفند ماه سال گذشته برگزار شده بود.

گفتنی است که پرونده این شهروند در تاریخ ۶ دی‌ماه به شعبه اول دادگاه انقلاب خوی ارجاع شده بود. این دادگاه در تاریخ ۲۴ دی‌ماه رای نهایی ۶ ماه حبس تعزیری را از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” از طریق پخش اعلامیه به مناسبت سالگرد تشکیل حکومت خودمختار آذربایجان، به صورت غیابی برای وی صادر کرده بود.

این حکم روز چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه پس از احضار تلفنی وی به شعبه اول دادگاه انقلاب، در قالب دادنامه قرائت و به وی ابلاغ شده است.

محمد درستی در تاریخ ۱۸ آذرماه بازداشت و یک روز بعد در ۱۹ آذرماه پس از تفهیم اتهام در شعبه ۳ بازپرسی شهرستان خوی  توسط بازپرس “ایمان‌خان‌لو” با قرار وثیقه موقتا آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید