خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای اردبیل و سردشت جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۹۸، روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل، از جان باختن یک کارگر شهرداری بر اثر سقوط در چاه فاضلاب در روز گذشته خبر داد.

وی در تشریح این حادثه گفت: “ظهر روز گذشته سه‌شنبه (۲۱ خرداد ماه) یک کارگر ۳۵ ساله شهرداری اردبیل حین کار در اطراف چاه فاضلاب در شهرک سینای اردبیل بر اثر سقوط در چاه فاضلاب جان باخت”.

از قرار معلوم تلاش پدر این جوان برای نجات وی بی‌نتیجه بوده و پیکر نیمه جان وی توسط مأموران آتش نشانی از چاه بیرون آورده شده و تحت اقدامات احیای قلبی، ریوی توسط نیروهای اورژانس قرار گرفت.

مرگ یک کارگر در سردشت

به گزارش ایرنا، امروز چهارشنبه کارشناس مسئول فوریت‌های پزشکی سردشت گفت: “یک کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از ارتفاع در این شهر جان خود را از دست داد”.

ریبین سوری  افزود: “این کارگر ساختمانی عصر امروز در حال کار در طبقه سوم یک ساختمان در خیابان شهید علیپور این شهر بود که دچار حادثه شد”.

وی اظهار داشت: “طی تماس یکی از شهروندان با سامانه ۱۱۵، بلافاصله یک دستگاه آمبولانس در محل حادثه حاضر شد”.

سوری با بیان اینکه مصدوم پس از انجام اقدامات و عملیات احیا در محل به بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی این شهر منتقل شد، اضافه کرد: “بر اساس آخرین گزارش‌ها متأسفانه شخص آسیب دیده به علت شدت جراحت‌های وارد شده به جمجمه فوت کرد”.

سَردَشت از شهرهای استان آذربایجان غربی و مرکز شهرستان سردشت می‌باشد،

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید