خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران حفاری شمال و سد چمشیر گچساران

معوقات مزدی کارگران حفاری شمال و سد چمشیر گچساران

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در شرکت حفاری شمال از عدم پرداخت دو ماه حقوق خود خبر دادند. بنا به خبری دیگر کارگران شاغل در پروژه ساخت سد چمشیر گچساران، حدود یک سال مطالبات مزدی پرداخت نشده، دارند. این کارگران روز گذشته در مقابل دفتر فرمانداری گچساران تجمع کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران حفاری شمال در خصوص عدم پرداخت معوقات مزدی خود گفتند: “همه پرسنل شرکت از جمله ستادی‌ها و عملیاتی‌ها هنوز دستمزد اردیبهشت ماه را نگرفته‌اند؛ تعدادی از کارگران و پرسنل شرکت، حتی دستمزد فروردین ماه خود را تا امروز که بیستم خرداد است، نگرفته‌اند”.

کارگران حفاری شمال بین یک تا دو ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند با این وجود روابط عمومی شرکت می‌گوید: “کارها در حال انجام است و در روزهای آینده پرداخت‌ها صورت می‌گیرد”.

کارگران شرکت حفاری شمال ، از عدم پرداخت معوقات مزدی خود انتقاد کردند.

این کارگران می‌گویند: “همه پرسنل شرکت ازجمله ستادی‌ها و عملیاتی‌ها هنوز دستمزد اردیبهشت ماه را نگرفته‌اند؛ تعدادی از کارگران و پرسنل شرکت، حتی دستمزد فروردین ماه خود را تا امروز که بیستم خرداد است، نگرفته‌اند”.

این کارگران ضمن ابراز نگرانی از تاخیر پیش آمده، می‌گویند: “نگرانیم که نکند در روزهای باقیمانده از خرداد، مطالبات مزدی ما پرداخت نشود”.

این کارگران که بخشی از آنها روی دکل‌های نفتی مشغول به کار هستند، شرایط را معلول وضعیت اقتصادی فعلی می‌دانند و نسبت به چشم‌انداز آینده ابراز نگرانی می‌کنند.

خاتمی (مدیر روابط عمومی شرکت حفاری شمال) در این رابطه مدعی شد: “مراحل پرداخت در حال انجام است و در روزهای آینده پرداخت دستمزدهای معوق پرسنل شرکت صورت می‌گیرد”.

معوقات مزدی کارگران سد چمشیر گچساران

به گزارش ایلنا، کارگران شاغل در پروژه ساخت سد چمشیر گچساران، روز گذشته در اعتراض به عدم پرداخت حدود یکسال مطالبات مزدی خود به دفتر فرمانداری گچساران مراجعه کردند.

تعدادی از کارگران پروژه سد چمشیر گچساران گفتند: “به‌ صورت مشخص حدود ۱۰۰ نفر از کارگران این پروژه عمرانی که تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری فعالیت دارند، از تیر ماه سال گذشته معوقات مزدی دارند”.

این کارگران که هنوز حق سنوات و بیش از نیمی از عیدی و پاداش پایان سال ۹۷ خود را از کارفرما طلبکارند، می‌گویند: “پیمانکاری که آنها در استخدامش هستند حقوق خرداد ماه سال گذشته آنها را با ۹ ماه تاخیر در اسفند ماه به همراه ۲۰ درصد از عیدی همان سال پرداخت کرده است”.

به نقل از کارگران این پروژه عمرانی گفته می‌شود: مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد کارگران کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است.

این کارگران که به‌صورت پیمانکاری در پروژه سد چمشیر گچساران مشغول به کارند، از بی‌نتیجه ماندن پیگیری‌ها و ادامه بلاتکلیفی خود خبر دادند.

کارگران می‌گویند: “وقتی به دفتر پیمانکار مراجعه می‌کنیم، با بی‌توجهی مسئولان این شرکت روبرو می‌شویم. مشکلاتی که در زمینه پرداخت دستمزد به وجود آمده، زندگی ما را بسیار سخت کرده به طوری که برخی از همکاران‌مان حتی توان مالی خرید نیازهای روزانه خود را ندارند”.

کارگران سد چمشیر در اعتراض به مطالبات مزدی خود تاکنون مقابل ساختمان فرمانداری، اداره کار، دفتر نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس و همچنین محوطه کارگاه اعتراض خود را مطرح کرده‌اند اما تاکنون موفق نشده‌اند معوقات خود را دریافت کنند. آخرین حضور آنها نیز مربوط به روز گذشته در مقابل ساختمان فرمانداری بود که با وعده برخی مسئولان این نهاد دولتی، خاتمه پیدا کرد.

حمید نارکی (روابط عمومی فرمانداری گچساران) با تایید مشکلات کارگران سد چمشیر گفت: “این تجمع روز گذشته برای پیگیری مطالبات معوقه مزدی کارگران برگزار شده است”.

وی مدعی شد: “از سوی فرمانداری گچساران پیگیری‌هایی صورت گرفته که امیدواریم به زودی به نتیجه برسد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید