خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  عثمان اسماعیلی جهت تحمل حبس به اجرای احکام سقز احضار شد

عثمان اسماعیلی جهت تحمل حبس به اجرای احکام سقز احضار شد

خبرگزاری هرانا – عثمان اسماعیلی، فعال کارگری روز گذشته طی ابلاغیه ای جهت تحمل مدت محکومیت سه ماهه خود به شعبه اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب سقز احضار شد. بر اساس این احضاریه وی باید طرف پنج روز پس از ابلاغ به محل شعبه مذکور مراجعه کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز شنبه ۱۸ خردادماه ۱۳۹۸، عثمان اسماعیلی، فعال کارگری با دریافت ابلاغیه‌ای جهت تحمل مدت محکومیت سه ماه خود به شعبه‌ی اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب سقز احضار شد.

بر اساس این گزارش، دادگاه انقلاب سقز در تاریخ ۲۶ دی ماه ۹۷ عثمان اسماعیلی را از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” با استناد به ماده‌ی ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به سه ماه حبس تعزیری محوم کرده بود.

این فعال کارگری سال گذشته نیز همزمان با روز جهانی کارگر به اتهام “تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی” بازداشت شده بود. وی پس از بازداشت به بند سلامت زندان سقز منتقل شده و نهایتا در روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ در شعبه چهارم دادیاری سقز محاکمه و سپس با تودیع وثیقه ۳۰ میلیون تومانی از زندان سقز آزاد شد.

عثمان اسماعیلی پیش‌تر نیز در آبان‌ماه سال ۹۴ توسط شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب شهرستان سقز به اتهام “تبلیغ به نفع گروهای مخالف نظام از طریق شرکت در مراسم روز جهانی کارگر” به ۲ ماه حبس تعزیری محکوم شده و روز دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷ با پایان دوران محکومیت خود از زندان مرکزی سقز آزاد شد.

آقای اسماعیلی به حکم صادره اعتراض کرد و این حکم در اسفندماه ۹۵ پس از بررسی مجدد در شعبه‌ی چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان به دو ماه حبس تقلیل یافت.

حکم صادره در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۶ به این فعال کارگری ابلاغ شد و در تاریخ ۹ اسفندماه ۹۶ جهت تحمل حبس راهی زندان سقز شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید