خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  انتقال محمد سلحشور به بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه و تشدید فشارهای این نهاد بر شاکر بهروزی

انتقال محمد سلحشور به بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه و تشدید فشارهای این نهاد بر شاکر بهروزی

خبرگزاری هرانا – محمد سلحشور، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه، صبح روز جاری یک بار دیگر به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر منتقل شد. همزمان شاکر بهروزی، دیگر زندانی سیاسی که از اردیبهشت ماه جهت تشکیل یک پرونده جدید به این بازداشتگاه منتقل شده است، تاکنون به زندان بازگردانده نشده و در وضعیت نامناسبی بسر می‌برد. گزارش‌ها حاکی از این است که این زندانی سیاسی جهت اعتراف به قتل یک عضو سپاه پاسداران تحت فشار و شکنجه قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایرن، صبح امروز یکشنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۸، محمد سلحشور از بند ۱۲ زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر منتقل شده است.

همزمان یک منبع مطلع در خصوص وضعیت شاکر بهروزی، دیگر زندانی سیاسی که از اردیبهشت‌ماه سال جاری از زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده است، به گزارشگر هرانا گفت: “شاکر بهروزی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه تحت بازجویی است و در شرایط بسیار نامناسبی بسر می‌برد. از طرفی نیروهای امنیتی جهت اخذ اعتراف اجباری به قتل یک عضو سپاه پاسداران، وی را تحت فشار و شکنجه قرار داده‌اند”.

شاکر بهروزی، متهم سیاسی اهل ارومیه است که روز شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ پس از تحمل حدود یک ماه بازداشت در بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه به زندان این شهر منتقل شده بود. وی در تاریخ ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۷ به اتهام “همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون” بازداشت شده بود. این شهروند اهل ارومیه در اردیبهشت‌ماه سال جاری دوباره از زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده و تاکنون به زندان بازگردانده نشده است.

لازم به یادآوری است که محمد سلحشور در تاریخ ۳۱ فروردین‌ماه در حالی از زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده بود که حکم قطعی ۵ سال حبس پیشتر علیه وی صادر شده بود. گفته می‌شود انتقال وی در رابطه با پرونده‌ای صورت گرفته بود که نهادهای امنیتی علیه شاکر بهروزی تشکیل داده بودند. آقای سلحشور نهایتاً در تاریخ ۱۵ اردیبهشت‌ماه به زندان ارومیه بازگردانده شد.

محمد سلحشور حدود یک سال و دو ماه از مدت محکومیت ۵ ساله خود را در زندان ارومیه سپری کرده و از ابتدای سال ۹۸ به بند سیاسی این زندان منتقل شده بود. گفتنی است که این حکم از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب اپوزیسیون” علیه وی صادر شده است.

لازم به ذکر است که محمد سلحشور به نام عصمت شناخته می‌شود و اصالتاً اهل شهرستان ارومیه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید