خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۰ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۱۰ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۱۰ کارگر در شهرهای شیراز، قصرشیرین و بروجن دچار حادثه شدند. در این حوادث ۸ کارگر مصدوم و ۲ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، امروز سه‌شنبه ۱۴ خرداد ۹۸ مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، از مصدومیت دو کارگر ساختمانی که دچار برق گرفتگی شده بودند خبر داد.

قانع در تشریح این خبر گفت: “با تلاش ماموران این سازمان، دو نفر از برق گرفتگی نجات یافتند”.

قانع افزود: “این افراد در شهرک صنعتی سلطان آباد در حال انتقال میلگرد به طبقات بالای ساختمان بودند که به فاز برق برخورد کردند”.

وی در پایان اظهار کرد: “هر دو نفر دچار برق گرفتگی و سوختگی شدید شدند که ماموران ایستگاه‌های ۱۲ و ۱۶ آتش نشانی به کمک آن‌ها شتافتند و آن‌ها را از مرگ نجات دادند”.

مرگ یک کارگر در قصرشیرین

به گزارش ایرنا، فرماندار قصر شیرین از جان باختن یک کارگر ۵۰ ساله اهل کرمانشاه خبر داد.

 فرماندار قصرشیرین گفت: “یک کارگر حین حفاری شبکه انتقال فاضلاب پروژه مسکن مهر روبروی فرمانداری این شهرستان جان باخت” .

مرادعلی تاتار افزود: “این کارگر عصر امروز مشغول کار در شبکه انتقال فاضلاب مسکن مهر در نزدیک مسیر رودخانه الوند بوده که بر اثر ریزش کانال و ریختن ترانشه ها دچار خفگی شده و جان خود را از دست”.

وی اظهار کرد: “تلاش ها برای سالم بیرون آوردن این کارگر از کانال انتقال شبکه فاضلاب بی نتیجه مانده و کارگر حفار دچار خفگی شده و متاسفانه این حادثه باعث مرگ وی شد”.

مرگ مصدومیت ۷ کارگر در بروجن

به گزارش ایرنا، فرماندار شهرستان بروجن از جان باختن یکی از مصدومان حادثه انفجار کارخانه فشفشه سازی بلداجی خبر داد.

مسعود ملکی گفت: “در حادثه انفجار کارخانه فشفشه سازی بلداجی که ۹ خردادماه سال جاری رخ داد، یک نفر به دلیل شدت جراحات در دم جان باخت”.

وی افزود: “در این حادثه ۶ تن دیگر مصدوم شدند که ۲ مصدوم به دلیل شدت جراحات به بیمارستان سوانح و سوختگی اصفهان منتقل شدند”.

به گفته وی، یکی از مصدومان به دلیل شدت جراحات صبح امروز در بیمارستان فوت کرد.

ملکی با اشاره به اینکه علت آتش سوزی از سوی کارشناسان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و وزارت دفاع در دست بررسی است، افزود: “در کارشناسی اولیه قرار دادن مواد اولیه ساخت فشفشه در محل سالن علت این حادثه عنوان شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید