خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  گزارشی از آخرین وضعیت بازداشت شدگان روز جهانی کارگر

گزارشی از آخرین وضعیت بازداشت شدگان روز جهانی کارگر

خبرگزاری هرانا – در جریان برگزاری مراسم روز جهانی کارگر (۱ می) در مقابل ساختمان مجلس و اتفاقات پس از آن ده‌ها تن بازداشت و به زندان‌های اوین، قرچک و تهران بزرگ منتقل شدند. از این میان کماکان ۷ تن در بازداشت به سر می برند و پس از گذشت یک ماه از زمان بازداشت، قرار بازداشت سه تن از آنان تمدید و برای سه تن دیگر قرار وثیقه صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز شنبه ۱۱ خردادماه ۹۸، قرار بازداشت حسن سعیدی، عضو این سندیکا به قرار وثیقه ۳۳۰ میلیون تومانی تبدیل شد.

همچنین یک ماه پس از بازداشت، قرار بازداشت ناهید خداجو و فرهاد شیخی نیز به قرار وثیقه تبدیل شده است.

بر اساس این گزارش عاطفه رنگریز، ندا ناجی و مرضیه اکبری، دیگر بازداشت شدگان روز کارگر با تمدید قرار بازداشت ۱۲ روزه مواجه شده اند.

از وضعیت کیوان صمیمی، سردبیر مجله ایران فردا و از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر اطلاع دقیقی در دست نیست.

گفتنی است نسرین جوادی، فعال کارگری که در جریان این تجمع در مقابل ساختمان مجلس بازداشت شده و در زندان قرچک بسر می‌برد، در تاریخ ۸ خردادماه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، تعدادی دیگر از جمله مرضیه امیری، کیوان صمیمی، حسن سعیدی، عاطفه رنگریز، ناهید خداجو، ندا ناجی و فرهاد شیخی کماکان تحت بازداشت هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید