خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان, کارگران  >  بازداشت شدگان روز جهانی کارگر؛ قرار منع تعقیب مهدی فخری صادر شد

بازداشت شدگان روز جهانی کارگر؛ قرار منع تعقیب مهدی فخری صادر شد

خبرگزاری هرانا – قرار منع تعقیب مهدی فخری، فعال کارگری توسط دادسرای اوین صادر شد. آقای فخری در جریان تجمع روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس به همراه ده‌ها تن دیگر بازداشت و پس از چند روز با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران، امروز یکشنبه ۵ خردادماه ۱۳۹۸ قرار منع تعقیب مهدی فخری، از اعضای اتحادیه آزاد کارگران صادر شد.

بر اساس این گزارش، قرار منع تعقیب مهدی فخری به مدت شش ماه تعلیق شده است.

این فعال کارگری در جریان تجمع روز جهانی کارگر به همراه ده ها تن دیگر از شرکت کنندگان، در مقابل ساختمان مجلس در تهران بازداشت شده بود.

مهدی فخری نهایتا در تاریخ ۱۵ اردیبهشت‌ماه با تودیع قرار کفالت از زندان تهران بزرگ آزاد شده بود.

لازم به ذکر است که پیشتر نیز قرار منع تعقیب دو تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به نام‌های  ناصر محرم زاده و محمدعلی اصلاغی که در جریان همان تجمع بازداشت و سپس با قرار کفالت آزاد شده بودند، توسط دادسرای اوین صادر شده بود.

برخورد با فعالان کارگری در روز کارگر در ایران به اعتراضات زیادی در سطح داخلی و بین‌‎المللی منتهی شد. دستگاه قضایی در واکنش به این اعتراضات تاکنون حاضر به شفاف سازی در باب اتهامات مطروحه و دلایل دستگیری این افراد نشده است.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، تعدادی دیگر از جمله مرضیه امیری، کیوان صمیمی، حسن سعیدی، عاطفه رنگریز، نسرین جوادی، ناهید خداجو، ندا ناجی و فرهاد شیخی کماکان تحت بازداشت هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید