خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, بهداشت و محیط زیست  >  سیل در خوزستان؛ ۸ تن از بازداشت شدگان آزاد شدند

سیل در خوزستان؛ ۸ تن از بازداشت شدگان آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – ۸ تن از شهروندان اهل روستای ملاشیه شهر اهواز روز جاری با تودیع قرار کفالت آزاد شدند. این شهروندان در تاریخ ۲۵ فروردین‌ماه در روستای ملاشیه و در جریان امدادرسانی به مردم سیل زده همزمان با تعدادی دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد به زندان شیبان اهواز منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۴ خردادماه ۹۸، هشت تن از شهروندان عرب اهواز با تودیع قرار کفالت از زندان شیبان اهواز آزاد شدند.

اسامی این شهروندان “حبیب کروشات، حسن سحاگی، مسعود حریزاوی، احمد فنیان، قاسم حردانی، امین سیلاوی، کاظم مروانی و حسین حمودی” بوده است.

هرانا پیشتر در گزارشی از آزادی ۵ تن دیگر از این شهروندان با تودیع قرار کفالت خبر داده بود.

لازم به یادآوری است که این افراد به همراه تعدادی دیگر از شهروندان عرب در تاریخ ۲۵ فروردین‌ماه سال جاری در جریان امدادرسانی به سیل‌زدگان استان خوزستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

پیشتر کریم دحیمی، مدافع حقوق بشر که در حوزه عرب‌های ایران فعال است، در گفت‌وگو با گزارشگر هرانا در این رابطه گفته بود: “مامورین اطلاعات سپاه بامداد ۲۵ فروردین به منزل مجید صرخی واقع در ملاشیه اهواز حمله ور شده و این افراد را که پس از استحکام سیل بند، جهت استراحت و آماده سازی مواد غذایی جمع آوری شده برای توزیع بین سیل زدگان در محل حاضر بودند بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کردند”.

به گفته آقای دحیمی، نیروهای سپاه پس از بازداشت این افراد کلیه مواد غذایی و کمک های مردمی جمع آوری شده را نیز مصادره کرده و با خود برده‌ بودند.

هرانا پیشتر طی گزارشی هویت ده‌ها تن از بازداشت شدگان کمیته‎‌های مردمی کمک‌رسانی به سیل‌زدگان را احراز کرده بود.

وقوع سیل در ایران در فروردین‌ماه سال جاری ابعاد گسترده‌ای به خود گرفت و در بسیاری از استان‌های کشور از جمله استان خوزستان خسارات جانی و مالی بسیاری بجا گذاشت.

سیل در نقاط مختلف ایران از ۲۶ اسفندماه آغاز شد و تا اواخر فروردین‌ماه در برخی مناطق ادامه یافت. در پی این سیل صدها نفر مجروح و ده‌ها تن جان باختند. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران خسارت سیل اخیر در ایران را بین ۳۰ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرده بود. او گفته ۲۵ استان و بیش از چهار هزار و ۴۰۰ روستا در کشور درگیر سیل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید