خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ ساعت ۱۷:۵۴:۵۰

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان, کارگران  >  بازداشت شدگان روز جهانی کارگر؛ قرار منع تعقیب ناصر محرم زاده صادر شد

بازداشت شدگان روز جهانی کارگر؛ قرار منع تعقیب ناصر محرم زاده صادر شد

خبرگزاری هرانا – قرار منع تعقیب ناصر محرم زاده، از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه توسط دادسرای اوین صادر شد. آقای محرم زاده در جریان تجمع روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس به همراه ده‌ها تن دیگر بازداشت و پس از ۵ روز با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، قرار منع تعقیب ناصر محرم زاده، از اعضای این سندیکا توسط دادسرای اوین صادر شد.

ناصر محرم زاده و ۷ تن دیگر از اعضای سندیکای شرکت واحد در جریان تجمع روز جهانی کارگر به همراه ده ها تن دیگر از شرکت کنندگان، در مقابل ساختمان مجلس در تهران بازداشت شده بودند.

تاکنون هفت تن از اعضای این سندیکا از جمله آقای محرم زاده با تودیع قرار کفالت آزاد شده و حسن سعیدی دیگر عضو آن کماکان در بازداشت و در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می برد.

برخورد با فعالان کارگری در روز کارگر در ایران به اعتراضات زیادی در سطح داخلی و بین المللی منتهی شد. دستگاه قضایی در واکنش به این اعتراضات تا کنون حاضر به شفاف سازی در باب اتهامات مطروحه و دلایل دستگیری این افراد نشده است.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، تعدادی دیگر از جمله مرضیه امیری، کیوان صمیمی، حسن سعیدی، عاطفه رنگریز، نسرین جوادی، ناهید خداجو، ندا ناجی و فرهاد شیخی کماکان تحت بازداشت هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید