خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مسعود کاظمی، روزنامه نگار بازداشت شد

مسعود کاظمی، روزنامه نگار بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – مسعود کاظمی، روزنامه نگار و سردبیر ماهنامه صدای پارسی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. بازداشت وی صبح روز جاری پس از اضافه شدن دو اتهام جدید در دادگاه انقلاب تهران تحت عناوین “تبلیغ علیه نظام” و “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” به اتهامات وی بدون تفهیم اتهام قبلی و تبدیل قرار کفالت وی به قرار وثیقه صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از انصاف نیوز، امروز چهارشنبه ۱ خردادماه ۹۸، مسعود کاظمی، روزنامه نگار بازداشت شد.

علی مجتهدزاده، وکیل مسعود کاظمی، خبر داده که امروز در جلسه رسیدگی به اتهامات این روزنامه‌نگار، محمد مقیسه، قاضی دادگاه دو اتهام جدید «تبلیغ علیه نظام و اجتماعی‌و‌تبانی به‌قصد اقدام علیه امنیت‌ملی» را بدون‌این‌که پیش‌تر به او تفهیم شده‌ باشد، به اتهامات او افزوده است.

قاضی همچنین قرار کفالت ۱۰۰ میلیونی وی را به قرار وثیقه یک میلیاردی افزایش داده و کاظمی روانه زندان اوین شده است.

مجتهزاده در توییترش گفته است که مقیسه، قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، مدام در جلسه دادگاه کاظمی را نفرین می‌کرده است.

لازم به یادآوری است صبح روز ۱۴ آبان‌ماه ۹۷، مسعود کاظمی توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی بازداشت و در تاریخ ۲۰ آبان‌ماه با قرار کفالت آزاد شده بود.

وکیل مدافع مسعود کاظمی، روزنامه نگار و سردبیر ماهنامه صدای پارسی بهمن ماه سال گذشته از اخذ آخرین دفاع از موکلش خبر داد و گفته بود که اتهامات مطروحه در این جلسه نشر اکاذیب، توهین به مقامات و مسئولان، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید