خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن تبریز و شازند

معوقات مزدی کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن تبریز و شازند

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن نواحی تبریز و شازند از اسفند ماه سال گذشته ۳ ماه معوقات مزدی دارند. این کارگران طی روز جاری در اعتراض به عدم امنیت شغلی و معوقات مزدی خود، دست به اعتصاب زده و در محل کار خود حاضر نشدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال رسمی کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن، کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن نواحی تبریز و شازند اراک خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

این کارگران امروز، دوشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، در گذرگاه تبریز و در نورآباد شهرستان شازند واقع در استان مرکزی در اعتراض به معوقات مزدی ۳ ماهه خود و عدم امنیت شغلی دست به اعتصاب زدند.

گفتنی است که اعتصاب کارگران راه‌آهن گذرگاه تبریز در پی بدعهدی پیمانکار از سه روز پیش آغاز شده و این کارگران گفتند که تا دستمزد معوقه را دریافت نکنیم به اعتصاب خود ادامه خواهیم داد.

کارگران راه‌آهن نورآباد شازند نیز طی سه ماه گذشته دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند. شرکت پیمانکاری «راه آهن جوش گستر» که کارگران راه‌آهن نورآباد شازند تحت مسئولیت آن قرار دارند تعویق مطالبات کارگران را نتیجه عدم پرداخت اعتبار از سوی راه‌آهن عنوان کرده است.

این در حالی است که شرکت تراورس، مدعی است که حقوق کارگران را به پیمانکاران پرداخته است.

گفته می‌شود مجموع کارگران پیمانکاری شاغل در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن اغلب با تعویق مطالبات و عدم امنیت شغلی روبرو هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید