خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  بازداشت کوتاه مدت حبیب ساسانیان، آزادی با تودیع قرار

بازداشت کوتاه مدت حبیب ساسانیان، آزادی با تودیع قرار

خبرگزاری هرانا – حبیب ساسانیان، فعال ترک (آذربایجانی) روز جاری پس از حضور در دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل، به دلیل عدم توانایی در تامین قرار بازداشت و ساعاتی بعد با تودیع قرار کفالت از زندان اردبیل آزاد شد. وی روز شنبه با دریافت ابلاغیه ای به این دادسرای احضار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، حبیب ساسانیان در پی حضور در شعبه ۱۲ دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل  بازداشت و ساعاتی بعد با تودیع قرار کفالت آزاد شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: آقای ساسانیان پیرو احضاریه‌ای که در آن “تفهیم اتهام توهین به مقامات و نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر و افترا قولی و عندالزوم اخذ آخرین دفاع” به عنوان علت احضار وی عنوان شده بود، در شعبه دوازدهم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل حاضر شد. پس از پایان جلسه، دادیار برای آزادی موقت وی قرار ۴۰ میلیون تومانی تعیین کرد، اما به دلیل عدم توانایی خانواده و آشنایان وی در تامین آن، بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شد و ساعتی پیش با تودیع قرار کفالت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اردبیل آزاد شد”.

وی روز شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه با دریافت ابلاغیه‌ای الکترونیکی به شعبه دوازدهم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل احضار شده بود. در این ابلاغیه از وی خواسته شده بود طی ۵ روز آینده در محل دادسرا حاضر شود.

حبیب ساسانیان در مردادماه سال ۹۶ با قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی پس از ۱۶ ماه از زندان مرکزی تبریز  به صورت موقت آزاد شده بود.

هرانا در تاریخ ۵ اسفندماه ۹۶ از برگزاری آخرین جلسه دادرسی به پرونده حبیب ساسانیان در شعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی خبر داده بود.

روز پنج‌شنبه ۱۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷، این شهروند اردبیلی توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و ساعاتی بعد با قرار کفالت آزاد شد. نیروهای امنیتی اردبیل بدون در دست داشتن حکم قضایی اقدام به بازداشت و ضرب و شتم آقای ساسانیان در مقابل منزل یکی از بستگان نزدیک وی کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید