خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  چهار تن از کارگران بازداشت شده نیشکر هفت تپه با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند

چهار تن از کارگران بازداشت شده نیشکر هفت تپه با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – عصر روز گذشته چهار تن از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که طی روزهای گذشته در پی احضار به پلیس امنیت بازداشت شده بودند، با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند. گفتنی است که این کارگران در پی تجمع اعتراضی روز ۱۹ اردیبهشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، عصر روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۸، چهار تن از کارگران بازداشت شده نیشکر هفت‌تپه، آزاد شدند.

بر اساس این گزارش، به نقل از منابع کارگری عصر روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۴ کارگر بازداشت‌شده مجتمع کشت و صنعت هفت تپه با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

در این گزارش به اسامی آزاد شدگان اشاره‌ای نشده است.

این کارگران به همراه تعدادی دیگر در ادامه احضار و بازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در تاریخ ۲۵ اردیبهشت‌ماه در پی احضار به پلیس امنیت بازداشت شده بودند. یک روز پیش از آن نیز در تاریخ ۲۴ اردیبهشت‌ماه، حسین انصاری، یکی دیگر از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه پس از احضار به پلیس امنیت بازداشت شده بود.

عصر روز ۲۲ اردیبهشت‌ماه چهار تن از کارگرانی که پس از تجمع اعتراضی ۱۹ اردیبهشت بازداشت شده بودند، با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

بازداشت این افراد به دلیل تجمع اعتراضی کارگران این مجتمع بابت مطالبات صنفی خود و نارضایتی از عملکرد شورای کار کارخانه در تاریخ ۱۹ اردیبهشت صورت گرفته بود.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید