خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تعیین شعبه و وقت دادگاه تجدیدنظر برای حامد آئینه وند

تعیین شعبه و وقت دادگاه تجدیدنظر برای حامد آئینه وند

خبرگزاری هرانا – وکیل مدافع حامد آئینه وند، فعال سیاسی و روزنامه نگار محبوس در زندان اوین از تعیین زمان برگزاری دادگاه تجدیدنظر وی در تاریخ ۱۸ تیرماه و در شعبه‌ی ۳۶ تجدیدنظر خبر داد. این وکیل دادگستری ضمن غیرعادلانه خواندن فرآیند دادرسی موکلش، از عدم تبدیل قرار بازداشت وی به قرار وثیقه، به عنوان امری غیرقانونی یاد کرد. حامد آئینه وند در دیماه سال گذشته توسط دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، حسین بیات، وکیل دادگستری گفت: به حکم حامد آئینه‌وند اعتراض کردیم و به شعبه‌ی ۳۶ تجدیدنظر به ریاست آقای “زرگر” آمده است که در خود دادگاه انقلاب مستقر است و برای تجدیدنظر وقت رسیدگی در تاریخ ۱۸ تیرماه تعیین شده است.

بیات در ادامه گفت: متاسفانه علی‌رغم اینکه حداقل چهار بار تقاضا کردم وثیقه‌ی موکل را تقدیم کنم موفق نشده‌ام. قرار ایشان بازداشت بوده است که البته ابتدا به ساکن قرار کفالت به مبلغ ۵۰ میلیون تومان بود. به جهت اینکه تحقیقات ظرف ۴۵ روز اول ادامه داشته است، با قرار بازداشت موقت ایشان در دادسرا موافقت شده. منتها پس از آن با وجود اینکه  بعد از ۴۵ روز تحقیقات درباره‌ی ایشان پایان پذیرفته است و به بند عمومی منتقل شده، از آن تاریخ تاکنون با قرار تبدیل وثیقه ایشان توسط دادگاه بدوی موافقت نشده است و دادگاه تجدیدنظر هم موافقت نمی‌کند که این مطابق قانون نیست.

این وکیل دادگستری افزود: البته معتقدم موکل من از یک دادرسی عادلانه هم برخوردار نشده است. علی‌رغم اینکه اجازه‌ی مطالعه‌ی پرونده در شعبه‌ی ۲۸ دادگاه عمومی و انقلاب به من داده شد اما در جلسه‌ی دادگاه آقای قاضی به بهانه‌ی فقدان قرارداد مالی، با وجود اینکه ‌می‌دانستند که من با ایشان رابطه‌ی مالی ندارم و آقای آیینه‌وند از بستگان نزدیک من هستند و به صورت رایگان از ایشان دفاع می‌کنم، اجازه ندادند که در جلسه‌ی دادرسی از ایشان دفاع کنم و درواقع بدون حضور وکیل جلسه‌ی ایشان برگزار شد.

حامد آئئینه‌وند که هم‌اکنون در بند عمومی شماره ۴ سالن ۳ زندان اوین نگهداری می‌شود در تاریخ هفتم تیرماه ۹۷ توسط نیروهای اطلاعات سپاه در تهران بازداشت و نهایتا در دیماه همان سال از بابت اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

وی از زمان بازداشت تا پیش از انتقال به بند عمومی مدت ۴۴ روز را در سلول انفرادی زندان اوین سپری کرده بود.

حامد آئینه‌وند فعال سیاسی، روزنامه نگار و دانشجوی دکترای روابط بین الملل واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی است. وی همچنین نامزد رد صلاحیت شده انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابی تویسرکان نیز بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید