خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  مصدومیت دو کولبر در مناطق مرزی پیرانشهر

مصدومیت دو کولبر در مناطق مرزی پیرانشهر

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، دو کولبر که در مناطق مرزی سیلوه پیرانشهر در حال تردد بودند دچار مصدومیت شده و به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸، دو کولبر که پدر و پسر هستند به نام های ” ناصر حسینی‌پور” و “محسن حسینی‌پور” اهل پیرانشهر آذربایجان غربی دچار مصدومیت شدند.

بر اساس این گزارش، روز گذشته در سیلوه پیرانشهر، گروهی از کولبران در حال تردد بودند که دو نفر از آنها دچار مصدومیت شدند.

این دو کولبر جهت مداوا ابتدا به مراکز درمانی چومان در اقلیم کردستان منتقل شدند که ساعاتی بعد، به علت شدت جراحات وارد شده به بیمارستانی در شهر اربیل واقع در اقلیم کردستان منتقل شدند.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید