خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا –  طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرهای بیرجند و ابهر دچار حادثه شدند. در این حوادث یک کارگر مصدوم و ۴ کارگر جان خود را از دست داد. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، محمد رحیم شهریاری، مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: “عصر روز گذشته (۲۸ اردیبهشت) با اعلام حادثه مبنی بر گرفتار شدن کارگر ۴۰ ساله در زیر آوار در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند یک تیم از پایگاه امداد و نجات بین شهری میاباد و تیم واکنش سریع هلال احمر به محل حادثه اعزام شد”.

وی افزود: “فرد گرفتار که بر اثر گود برداری در زیر آوار محبوس شده بود پس از یک ساعت تلاش نیروهای امدادی نجات یافت”.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی یادآور شد: “پس از خارج کردن حادثه دیده از زیر آوار، مصدوم تحویل اورژانس و به مرکز درمانی منتقل شد”.

۴ کارگر شرکت ذوب نگین البرز جان باختند

 به گزارش رکنا، محمدعلی انباری، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابهر، با اشاره به حادثه دلخراش شرکت نگین ذوب البرز ابهر واقع در شهرک صنعتی افق، اظهار داشت: “این حادثه بامداد یکشنبه هفته قبل منجر به آسیب چهار کارگر این شرکت شد که یکی از مصدومان بر اثر شدت سوختگی عصر همان روز جان باخت”.

وی با اشاره به اینکه یکی از مصدومان نیز چند روز بعد از حادثه فوت کرد، خاطرنشان کرد: “۲ مصدوم دیگر که با بالگرد به بیمارستان تهران منتقل شده بودند شامگاه گذشته جان باختند”.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابهر، یادآور شد: “این حادثه دلخراش بر اثر ‌نقص فنی در جرثقیل دیگ حمل مواد مذاب رخ داد که کارشناسان اداره کار در حال بررسی علت دقیق و مقصر حادثه هستند”.

وی با ابراز همدردی با خانواده این کارگران، تاکید کرد: “حق و حقوق جان باختگان به طور کامل به خانواده های آنها پرداخت خواهد شد”.

انباری تصریح کرد: “متاسفانه با وجود آموزش ها و هشدارهای مختلف به دلیل ماهیت خشن صنعت ذوب، هر ساله این صنعت در کشور قربانی می گیرد”.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ابهر بیان کرد: “با توجه به اینکه کارگران صنعت ذوب با موادی با دمای بالای هزار و ۷۰۰ درجه کار می ‌کنند کوچکترین اشتباه بزرگترین تبعات را به دنبال دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید