خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه 19 می 2019, 6th of December 2019      آخرين بروز رسانی در 2019/05/19 ساعت 21:13:19

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  بازداشت یک معلم به اتهام آزار جنسی یک دانش آموز در گلستان

بازداشت یک معلم به اتهام آزار جنسی یک دانش آموز در گلستان

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه هفته گذشته، منابع محلی استان گلستان خبری مبنی بر آزار جنسی یک دختر دانش آموز توسط معلم ۶۰ ساله در روستای نارکلای شهرستان رامیان، منتشر کردند. روز جاری مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان از بازداشت این معلم با شکایت خانواده دانش آموز، خبر داد. به دنبال انتشار این خبر روز گذشته، تعدادی از شهروندان در اعتراض به آزار و اذیت جنسی این کودک در مقابل ساختمان دادگستری رامیان تجمع کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، برخی سایت‌ها و پایگاه‌های خبری استان گلستان روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت، از تجاوز معلمی ۶۰ ساله به دانش‌آموز دختر در روستای نارکلای رامیان خبر دادند.

به دنباله انتشار این خبر، روز گذشته ۲۸ اردیبهشت ۹۸، تعدادی از شهروندان در اعتراض به آزار و اذیت جنسی این کودک در مقابل ساختمان دادگستری رامیان تجمع کردند.

احسان گوهری راد  مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان بازداشت این معلم را به دلیل شکایت خانواده یک دختر دانش آموز به اتهام “آزار و اذیت جنسی” را تائید کرد.

احسان گوهری راد مدعی شد: “تجاوزی در کار نبوده و این دانش آموز و خانواده وی ادعای آزار و اذیت توسط معلم را دارند و آموزش و پرورش هم این موضوع را از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری کرده است.”

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: “دانش آموز ادعا کرده که مورد آزار و اذیت قرار گرفته و بدنم لمس شده و بر اساس این ادعا پرونده تشکیل شده است و این معلم نیز نیروی بازنشسته ۶۰  ساله و باسابقه است که تاکنون هیچ تخلفی در پرونده خود نداشته و ما از زمان مطرح شدن این موضوع وی را از کار معلق و با توجه به حساسیت‌های موجود، مراجع قضایی تصمیم به بازداشت وی گرفتند.”

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان نیز در این خصوص گفت: “من خبر را به این وسعت تائید نمی‌کنم اما این موضوع در صدر توجه ما است و خودم در حال اعزام به رامیان هستم تا موضوع را با جدیت بررسی کنم. مطمئن باشید اجازه نمی‌دهیم موضوعات به این شکل اتفاق بی‌افتد و ما با جدیت موضوع این چنینی را با حساسیت بالا پیگیری خواهیم کرد”.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود موضوع در دستگاه قضایی در حال پیگیری است، گفت: “هنوز مستندی به من ارائه نشده و من در حال اعزام به منطقه هستم تا موضوع را با حساسیت پیگیری کنم”.

اطلاعات دریافتی ا حاکی از حضور برخی خانواده های دانش آموزان مدرسه دخترانه روستای نارکلاته رامیان در روز گذشته مقابل دادگستری رامیان است که ضمن اعلام اعتراض خود، خواستار رسیدگی ویژه دستگاه های مربوطه در این زمینه شدند.

شهرستان رامیان یکی از شهرستان‌های استان گلستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید