خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  آخرین جلسه بازپرسی عسل محمدی و علی نجاتی برگزار شد/ تفهیم اتهامات جدید

آخرین جلسه بازپرسی عسل محمدی و علی نجاتی برگزار شد/ تفهیم اتهامات جدید

خبرگزاری هرانا – جلسه بازپرسی جهت اخذ آخرین دفاع عسل محمدی، دانشجوی رشته داروسازی واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد تهران و از اعضای نشریه گام روز چهارشنبه و علی نجاتی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه روز جاری در دادسرای اوین برگزار شد. پرونده این دو فعال کارگری پس از تفهیم اتهامات جدید در این جلسه به دادگاه انقلاب تهران ارسال شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۹۸، آخرین جلسه بازپرسی عسل محمدی، فعال کارگری و از اعضای نشریه گام در شعبه ۷ بازپرسی دادسرای اوین برگزار شد.

در این جلسه دادگاه که به عنوان آخرین دفاع به ریاست بازپرس شاه‌محمدی برگزار شده است، اتهام “ارتباط با جریان‌‌ها و گروه های مخالف نظام” نیز به وی تفهیم شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “در جریان این جلسه عسل محمدی توسط بازپرس تهدید شده است که در صورت ادامه فعالیت، علی الخصوص در ارتباط با سایر بازداشت شدگان با لغو قرار وثیقه و تبدیل آن به قرار بازداشت مواجه خواهد شد”.

پیش از این اتهامات مطروحه علیه عسل محمدی “اجتماع و تبانی” و “تشکیل گروه به قصد برهم زدن امنیت ملی” بوده است.

همچنین روز جاری علی نجاتی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه نیز در این شعبه حاضر شده و ضمن اخذ آخرین دفاع، اتهام “همکاری با جریان‌های معاند نظام” به وی تفهیم شد.

پس از پایان جلسات بازپرسی، بازپرس شاه محمدی از ارسال پرونده جهت ادامه روند دادرسی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی خبر داده است.

هرانا پیشتر از احضار عسل محمدی و علی نجاتی طی احضاریه های جداگانه به دادسرای اوین خبر داده بود.

در تاریخ ۲۲ اردیبهشت نیز سپیده قلیان، اسماعیل بخشی، امیر امیرقلی، ساناز اله یاری و امیرحسین محمدی فر در همین شعبه، جهت تفهیم اتهامات جدید و آخرین دفاع در دادسرای اوین حاضر شده بودند.

گفته می‌شود “ارتباط با یکی از گروه‌ها و جریان‌های مخالف نظام” یکی از اتهامات جدیدی است که در ارتباط با متهمین پرونده هفت تپه در این جلسات دادرسی مطرح شده و اتهامات “اخلال در نظم عمومی” و “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” نیز به اتهامات اسماعیل بخشی و سپیده قلیان اضافه شده است.

لازم به یادآوری است در تاریخ ۱۳ آذر ۹۷، عسل محمدی، در منزل شخصی در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شده بود. وی در تاریخ ۱۵ دی‌ماه ۹۷، با تودیع قرار وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

علی نجاتی نیز در تاریخ ۸ آذرماه ۹۷، در ارتباط با تجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و نهایتا در تاریخ ۸ بهمن‌ماه سال گذشته پس از حدود دو ماه بازداشت به مرخصی درمانی اعزام شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید