خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، جمعی از شهروندان ساکن شهرستان گراش واقع در استان فارس، گروهی از پرستاران بیمارستان آزادی تهران، شماری از معلمان حق‌التدریس استان قم و جمعی از حامیان حقوق حیوانات در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، جمعی از شهروندان ساکن شهرستان گراش در اعتراض به واگذاری ۴۰۰ هکتار زمین در محوطه تنگ‌آب؛ تفرجگاه طبیعی این منطقه، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی گردند.

شهرستان گراش یکی از شهرستان‌های استان فارس است.

تجمع پرستاران بیمارستان آزادی تهران

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸؛ گروهی از پرستاران بیمارستان آزادی تهران، در اعتراض به عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه خود در مقابل ساختمان دفتر پرستاری و مدیریت بیمارستان، دست به تجمع زدند.

پرستاران این بیمارستان که تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد، گفتند: “اضافه‌کاری‌ ما از دی ماه سال ۹۷ تاکنون پرداخت نشده و کارانه خرداد، دی، بهمن و اسفند سال گذشته را طلب داریم”.

طبق اظهارات پرستاران بیمارستان آزادی؛ “عیدی سال ۹۷ که باید دو برابر پایه حقوق پرداخت می‌شد، تنها نیمی از آن به حساب پرستاران واریز شده است و مطالبات عیدی پرستاران نیز ناقص پرداخت شده است”.

پرستاران بیمارستان آزادی خواستار اجرای طبقه‌بندی مشاغل هستند و اینکه این طرح علیرغم درخواست‌های پیاپی هنوز اجرایی نشده است.

آنها گفتند: “طبق قانون کارفرما باید حق تعطیل‌کاری و جمعه‌کاری را در دستمزد پرستاران محاسبه کند؛ با این‌حال بعد از بارها تذکر پرستاران این امر هنوز محقق نشده است”.

به گفته آنها؛ قانون مدیریت بیمارستان را مکلف کرده است که حق جذب و ماندگاری در فیش حقوقی پرستاران درج شود. با این حال مدیریت این عنوان را به پاداش مدیریت تغییر داده است و این روزها زمزمه‌هایی مبنی بر قطع این پاداش مدیریت نیز شنیده می‌شود.

همچنین پرستاران گفتند که ساعت کار عرفی بیمارستان پیش از این ۶ ساعت و نیم بوده که اخیراً به ۷ ساعت و نیم تغییر یافته است.

تجمع حامیان حقوق حیوانات در تهران

به گزارش اقتصاد نیوز، امروز شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸؛ شماری از حامیان حقوق حیوانات در تهران، در اعتراض به کشتار و رفتار نامناسب ماموران شهرداری با سگها، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این شهروندان در پی انتشار اخباری درباره کشتار سگ‌های ولگرد در پایتخت توسط شهرداری، در مقابل شهرداری تهران تجمع کرده و نسبت به این اقدامات اعتراض کردند.

مهسا پورصالح، دبیر انجمن حقوق حیوانات، با بیان اینکه مأموران شهرداری با تجمع کنندگان درگیر شده‌اند، گفت: “ما می‌دانیم که ایستگاه آخر برای خیلی از این سگ‌ها مرگ است. هر بار شهرداری اقدام به جمع‌آوری سگ‌ها می‌کند، بعد از چند وقت به ما خبر می‌رسد که اغلب آنها به بهانه‌هایی مانند درمان‌ناپذیری، سن زیاد و… کشته شده‌اند؛ در حالی که معلوم نیست این بهانه‌ها واقعی باشند.”

او ادامه داد: “یکی دیگر از مسائل ما این است که نحوه جمع‌آوری سگ‌ها همراه با خشونت است. آنها را در تعداد بالا در جای تنگ می‌ریزند و می‌برند آن هم در حالی که با خشونت آنها را گرفته‌اند. مأموران شهرداری برای این کار آموزش ندیده‌اند. خیلی از این سگ‌ها بچه دارند و بچه‌هایشان یک گوشه‌ای منتظرشان هستند. مأموران به این مسائل توجه نمی‌کنند. حرف ما این است که وقتی در حضور ما با این سگ‌ها چنین برخوردی می‌شود، چطور باید باور کنیم که وقتی آنها را به جایی که کسی نیست، می‌برند برخورد بهتری می‌کنند و آنها از درمان و جراحی عقیم‌سازی ایمن برخوردار خواهند بود؟”

تجمع معلمان حق‌التدریس قم

به گزارش ایلنا، روز گذشته ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸؛ شماری از معلمان حق‌التدریس استان قم، در اعتراض به نهایی نشدن آیین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس، در مقابل ساختمان دفتر امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این معلمان با مراجعه به دفتر احمد امیرآبادی فراهانی (نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی) خواستار مداخله نماینده مجلس در روند استخدام حق‌التدریسی‌ها شدند.

این معلمان که بیشتر آنها خانم هستند، گفتند بعد از سال‌ها تدریس به عنوان حق‌التدریس منتظر استخدام هستیم و می‌خواهیم خیالمان بابت آینده شغلی و امنیت اشتغال راحت شود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید