خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر مصدوم و ۳ کارگر نیز جان خود را از دست دادند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت، فرمانده انتظامی شهرستان استهبان در استان فارس گفت: “براثر ریزش دیوار آب انبار ۲ نفر کشته و ۳ نفر مصدوم شدند”.

حسین اکبرپور افزود: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره ریزش دیوار آب انبار در روستای “گرده” این شهرستان، بلافاصله تیمی از کلانتری ۱۲ وکیل آباد به همراه دیگر نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “بر اساس گزارش مأموران انتظامی اعزامی، تعدادی کارگر در یک باغ شخصی در حال احداث آب انبار بودند که دیوار به دلایل نامعلومی ریزش کرده و منجر به فوت و مصدومیت آنان شد”.

فرمانده انتظامی استهبان گفت: “براثر این حادثه ۲ کارگر در دم فوت کرده و سه نفر دیگر نیز مصدوم شدند که توسط نیروهای امدادی به مراکز درمانی منتقل شدند”.

استهبان شهری در شرق استان فارس واقع در کشور ایران است.

مرگ کارگری با سقوط به داخل دستگاه بتون ساز

به گزارش ایلنا، کارگر جوانی بر اثر سقوط از ارتفاع ۷ متری به داخل دستگاه بتون ساز (بچینگ) جان باخت.

این حادثه روز گذشته ۲۴ اردیبهشت توسط کارگران این شرکت تولیدی بتون اطلاع داده شد که بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۱۲ و گروه نجات ۵ در محل حادثه واقع در جاده ساوه، نرسیده به بزرگراه آزادگان حاضر شدند و عملیات خود را آغاز کردند.

حسین حسین بیگی معاون منطقه چهار عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران که از لحظات ابتدایی این حادثه در صحنه حضور داشت در این خصوص ابراز داشت: “یکی از کارگران شرکت سرگرم کار بود که به دلایل نامعلومی از قسمت فوقانی یک دستگاه بتون ساز(بچینگ) و ارتفاع ۷ متری به پایین و داخل مخزن این دستگاه سقوط کرد و بین دیواره و ماسه‌های داخل مخزن مدفون شد”.

وی با اشاره به این که این کارگر در زیر مقداری زیادی ماسه به عمق چهار الی پنج متر دفن شده بود و فقط پاهایش در زیر مخزن دستگاه دیده می‌شد، افزود: “کارگران قبل از حضور آتش‌نشانان برای نجات جان فرد مذکور و خارج کردن وی با استفاده از دستگاه هوا برش قسمتی از بدنه دستگاه را بریده بودند که تلاش آنان بی‌نتیجه بود و این فرد همچنان در زیر خروارها ماسه مدفون مانده بود”.

معاون عملیات در ادامه اظهار داشت: “آتش نشانان و نجات گران با ایمن‌سازی محل حادثه و با استفاده از تجهیزات لازم پس از تلاش فراوان و تخلیه ماسه از اطراف پیکر این کارگر توانستند او را از داخل دستگاه بیرون آورده و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دهند”.

حسین بیگی با بیان این که علت بروز این حادثه توسط کارشناسان آتش‌نشانی تحت بررسی است، تصریح کرد: “عوامل اورژانس بلافاصله به بررسی وضعیت مصدوم پرداختند و پس از انجام معاینات اولیه متأسفانه مرگ وی را تأیید و اعلام کردند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید