خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  مرد “سگ آزار” کوچصفهانی به گذراندن دوره آموزشی ارتباط با حیوانات محکوم شد

مرد “سگ آزار” کوچصفهانی به گذراندن دوره آموزشی ارتباط با حیوانات محکوم شد

خبرگزاری هرانا – مرد “سگ آزار” کوچصفهانی به مدت شش ماه آموزش های یادگیری شیوه رفتار و ارتباط درست ضمن رعایت حقوق حیوانات محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، شخصی که در یک اقدام غیر انسانی سگ شکاری خود را مورد آزار و اذیت قرار داده بود، با شکایت اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان به طی دوره آموزشی  ۶ ماهه یادگیری شیوه ارتباط مناسب و احترام به حقوق حیوانات محکوم شد.

بر اساس این گزارش، این فرد در یک اقدام غیرانسانی سگ خود را مورد آزار و شکنجه قرار داده بود پس از دستگیری با حکم دادگاه عمومی کوچصفهان ملزم شد تا با حضور در اداره حفاظت محیط زیست گیلان هر هفته به مدت ۲ ساعت و به مدت شش ماه آموزش‌های یادگیری شیوه رفتار و ارتباط درست ضمن رعایت حقوق حیوانات را فرا گیرد.

در این گزارش آمده است که گزارش نحوه حضور متهم و آموزش‌ها، به صورت گزارش ماهانه توسط اداره حفاظت محیط زیست گیلان به مرجع قضایی مربوطه ارسال خواهد شد.

گفتنی است که اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان از دستگاه قضایی بخش کوچصفهان به دلیل توجه ویژه به این پرونده و برخورد قاطع با متخلفین جرایم محیط زیستی قدردانی کرده است.

حیوان‌ آزاری یکی از انواع بداخلاقی های اجتماعی و بزه ‌کاری محسوب می‌شود. در سال‌های اخیر فعالیت‌هایی انجام شده تا حیوان ‌آزاری، جرم‌انگاری شده و به حیطه جرایم وارد شود. حیوان آزاری به اشکال متعددی نمود پیدا می‌کند؛ از درگیر کردن حیوانات با یکدیگر تا ضرب و جرح فیزیکی، زندانی کردن و نگهداری حیوانات در مکان های نامناسب که همگی در این قالب می گنجد با این تفاوت که در پاره‌ای از اوقات ضریب و سطح خشونت در این امر بسیار بارز و مشهود است و در برخی موارد نیز کمرنگ و نامحسوس به نظر می‌رسد.

اما هر آنچه است اختلالات روحی، روانی و رفتاری انسان وجه اشتراک تمامی حیوان آزاری ها به شمار می رود که با شدت و ضعف هایی بروز می یابد.

کوچصفهان یکی از شهرهای استان گیلان در شمال ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید