خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ساعت ۲۳:۱۳:۳۸

    خانه  > اصناف, حقوق آکادمیک, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی ۲۴ ساعت اخیر، جمعی از شهروندان بلوچ در چابهار، شماری از پیمانکاران شهرداری در تهران، تعدادی از کارگران کارخانه کاشی کوثر در ابرکوه و  همچنین جمعی از دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت جمعی از مردم معترض کاروان و زرآباد در مقابل دادگستری چابهار تجمع کردند. معترضان خواستار توضیح مقامات قضایی در خصوص چرایی آزادی فردی به نام “یحیی کاروانی” شدند که متهم به قتل دو روحانی اهل سنت این شهر است.

آزادی این فرد برای دومین بار با پشتیبانی ارگان های امنیتی باعث نگرانی مردم شده و صبح امروز در مقابل دادگستری تجمعی در اعتراض به این موضوع برگزار شد. تجمع مردم با مداخله نیروهای امنیتی و پلیس و با قول پیگیری و حل موضوع خاتمه یافت.

 تجمع کنندگان امروز خواستار رسیدگی قضایی روشن به این پرونده هستند.

تجمع پیمانکاران شهرداری جلوی ساختمان بهشت در تهران

به گزارش رکنا، صبح امروز تعداد زیادی از پیمانکاران منطقه ۲۲ شهرداری تهران که با گذشت سال ها هنوز طلب شان را از قسمت مالی شهرداری دریافت نکرده اند در جلوی ساختمان شهرداری در خیابان بهشت تجمع کردند.

این پیمانکاران باگذشت سالها هنوز طلب شان را از شهرداری دریافت نکرده‌اند و این برای چندمین بار است که پیمانکاران در جلوی ساختمان بهشت تجمع کرده‌اند.

تجمع اعتراضی کارگران کاشی کوثر در ابرکوه

به گزارش رادیو زمانه، دیروز ۲۳ اردیبهشت ماه، کارگران کاشی کوثر که دست‌کم سه ماه حقوق نگرفته‌اند و نگران امنیت شغلی خود هستند، مقابل فرمانداری ابرکوه تجمع کردند.

این چندمین تجمع کارگران کاشی کوثر مقابل فرمانداری ابرکوه بود که باز با وعده‌های فرماندار مواجه شد. فرماندار ابرکوه درپی اجتماع روز گذشته کارگران از تشکیل جلسه‌ای با حضور مسئولان استان و سهامداران کارخانه  وعده داد مشکلات کارخانه با دریافت وام برطرف و مطالبات کارگران پرداخت شود.

کارخانه کاشی کوثر واقع در ابرکوه استان یزد ۱۵۰ کارگر داشت که از اسفند گذشته به‌رغم اعتراضات کارگران، در دو نوبت ۲۰ و ۴۰ نفر از کارگران آن اخراج شده‌اند و باقی آنها نیز در آستانه اخراج قرار دارند.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر در صحن دانشگاه

به گزارش شوراهای صنفی دانشجویان کشور، دیروز ۲۳ اردیبهشت ماه، تعدادی از دانشجویان دانشگاه خلیج فارس در اعتراض به بازداشت‌های پی‌درپی کارگران و دانشجویان و همچنین اضافه شدن بند “برخورد با تخلفات دانشجویان در شبکه های مجازی” به آیین نامه‌ی انضباطی دانشگاه‌ها، در صحن دانشگاه دست به تجمع زدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید