خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  روزبه علی پور جهت تحمل حبس راهی زندان رشت شد

روزبه علی پور جهت تحمل حبس راهی زندان رشت شد

خبرگزاری هرانا –  روزبه علی‌ پور شهروند گیلانی، جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان لاکان شهر رشت شد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب رشت از بابت اتهام توهین به رهبری به ۱ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. برادر وی بابک علی پور نیز از بابت اتهام عضویت در گروه‌های مخالف نظام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۹۸، روزبه علی‌پور، شهروند ساکن یکی از روستاهای اطراف رشت جهت تحمل حبس راهی زندان لاکان این شهر شد.

وی روز جاری خود را جهت اجرای حکم حبس به شعبه ۵ اجرای احکام شهر رشت معرفی کرده و پس از بازداشت به زندان لاکان رشت منتقل شد.

روزبه و بابک علی‌پور در تاریخ ۱۳ آبان‌ماه ۹۷، در یکی از روستاهای اطراف شهر رشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده این دو شهروند به گزارشگر هرانا گفته بود: “مأموران امنیتی پس از بازداشت آنها در همان روز به منزل مادریشان رفته و پس از تفتیش محل تعدادی از وسایل شخصی آنان را با خود بردند”.

در شعبه ۱ دادگاه انقلاب رشت، روزبه علی پور از بابت اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس و بابک علی پور به اتهام عضویت در گروه‌های مخالف نظام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند. میزان محکومیت روزبه علی پور پس از اعتراض به رای صادره به ۱۸ ماه حبس تعزیری تقلیل یافته بود.

حدود چهار ماه پس از بازداشت این دو برادر با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان رشت آزاد شدند.

حکم صادره علی بابک علی پور در دیوان عالی کشور کماکان در حال بررسی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید