خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ ساعت ۱۶:۳۹:۴۷

    خانه  > کارگران  >  بازداشت و احضار تعدادی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه

بازداشت و احضار تعدادی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه

خبرگزاری هرانا – تعدادی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه طی روزهای اخیر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند. همزمان تعدادی دیگر نیز به نهادهای امنیتی احضار شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، طی روزهای اخیر تعدادی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده اند.

بر اساس این گزارش اسامی چهار تن از بازداشت شدگان “امید آزادی، صاحب ظهیری، ناصر نعامی و کیانی نژاد” بوده است.

همزمان با بازداشت این افراد تعدادی دیگر از کارگران این شرکت نیز به مراجع قضایی و امنیتی احضار شده‌اند.

اسامی ۴ تن از این افراد نیز در این گزارش “محمد خنیفر، فیصل ثعالبی، عادل سماعی، رستم کثیر” عنوان شده است.

طی روزهای اخیر این سندیکا از اعتراض تعدادی از کارگران این شرکت به برخی اقدامات مسئولین این شرکت خبر داده بود. با این حال از تعداد دقیق بازداشت و احضار شدگان و دلایل آن اطلاع دقیقی در دست نیست.

خبرگزاری ایلنا نیز در این خصوص به نقل از منابع کارگری از بازداشت شماری از کارگران معترض مجتمع نیشکر هفت‌تپه خبر داده است.

در این گزارش آمده است: “شماری از کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه می‌گویند: بدنبال اجتماع روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه کارگران هفت تپه، تعدادی از همکاران آن‌ها توسط عوامل انتظامی احضار و بازداشت شده‌اند. از قرار معلوم این اتفاق در پایان روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه افتاده است که در آن گروهی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه بابت مطالبات صنفی خود و نارضایتی از عملکرد شورای اسلامی کار کارخانه تجمع کرده بودند”.

این خبرگزاری با اشاره به اینکه از علت بازداشت این کارگران اطلاع دقیقی در دست نیست، نوشته است: “روابط عمومی مجتمع نیشکر هفته تپه گفت: از جانب کارفرما هیچ شکایتی علیه کارگران مطرح نشده، اما برخی نهاد‌ها دستور این بازداشت را به دلایل امنیتی صادر کرده‌اند”.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید