خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران، گروهی از کشاورزان شهرستان نقده و تعدادی از نانوایان قم، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین، در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان دادستانی در تهران، تجمع کردند.

یکی از معترضان گفت که در جریان این تجمع مسالمت آمیز، نیروهای امنیتی با حضور در مقابل ساختمان دادستانی مانع ادامه تجمع مالباختگان شدند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

تجمع کشاورزان شهرستان نقده

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، گروهی از کشاورزان شهرستان نقده، در اعتراض به پرداخت نشدن چند ماهه مطالباتشان در مقابل ساختمان کارخانه قند این شهرستان، تجمع کردند

نَقَده یکی از شهرستانهای جنوبی استان آذربایجان غربی است.

تجمع نانوایان در قم

به گزارش صداوسیما، امروز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، تعدادی از نانوایان قم در اعتراض به عدم افزایش قیمت نان مطابق با سایر کالاها، در مقابل اتحادیه نانوایان این شهر تجمع کردند.

برخی نمایندگان این افراد با اشاره به اینکه همه اجناس و خدمات در سال‌های گذشته و به ویژه امسال افزایش یافته است گفتند: “این افزایش حتی شامل خمیرمایه، کنجد، گاز و آب و برق و بیمه هم شده است اما تا کنون قیمت نان مطابق با آنها افزایش نیافته است”.

به گفته این افراد شهرهای اطراف قم نیز نان را گران کرده‌اند به گونه‌ای که نان سنگک را حدود ۱۳۰۰ تومان و لواش را ۲۵۰ تومان می فروشند.

نمایندگان نانوایان گفتند: “اما مسئولان استان قم به بهانه اینکه قیمت‌ها به صورت کشوری تعیین می‌شود حاضر به افزایش قیمت نان در قم نیستند و این مسئله باعث فشار به نانوایان شده است و آنها نمی‌توانند زندگی خود را با این حقوق‌ها بگذرانند”.

عالمی نایب رئیس اتحادیه نانوایان هم، با اعلام حمایت اتحادیه از افزایش قیمت نان گفت: “اعتراض نانوایان به مسئولان استان منعکس شده اما هربار می‌گویند پیگیری می‌کنیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید