خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  رسول بداقی، عضو کانون صنفی معلمان با تودیع قرار آزاد شد

رسول بداقی، عضو کانون صنفی معلمان با تودیع قرار آزاد شد

خبرگزاری هرانا – رسول بداقی، از اعضای کانون صنفی معلمان تهران، دقایقی پیش با تودیع قرار از زندان تهران بزرگ آزاد شد. وی روز پنجشنبه همزمان با روز معلم و در جریان تجمع اعتراضی فرهنگیان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، امروز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۹۸، رسول بداقی، عضو و بازرس کانون صنفی معلمان ایران با تودیع قرار وثیقه از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸، رسول بداقی همزمان با محمد تقی فلاحی دیگر عضو این کانون توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. از نهاد بازداشت کننده و سرنوشت آقا فلاحی اطلاع دقیقی در دست نیست.

لازم به یادآوری است در ساعات اولیه صبح روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت، همزمان با روز معلم، تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته در ادارات آموزش و پرورش در شهرهای مختلف کشور شکل گرفت. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران پیشتر با انتشار بیانیه‌ای از معلمان و فرهنگیان کشور خواسته بود در راستای پیگیری مطالبات صنفی و آموزشی و در اعتراض به عدم توجه مسئولان به مطالبات بر حق فرهنگیان دست به تجمع اعتراضی بزنند.

این تجمعات در برخی موارد با بازداشت تعدادی از شرکت کنندگان و فعالان صنفی از جمله محمد تقی فلاحی و رسول بداقی همراه بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید