خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  با پایان دوران محکومیت؛ علی یگانه از زندان ارومیه آزاد شد

با پایان دوران محکومیت؛ علی یگانه از زندان ارومیه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – علی یگانه، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه روز جاری با پایان دوران محکومیت از این زندان آزاد شد. وی در شهریور ۹۳ بازداشت و در دو دادگاه به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده و به دلیل عدم اعتراض به رای محکومیت وی به ۴ سال و ۹ ماه حبس کاهش پیدا کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸، علی یگانه، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه با پایان دوران محکومیت خود از این زندان آزاد شد.

علی یگانه، فرزند حسین و اهل خوی، در تاریخ ۸ شهریورماه سال ۹۳ بازداشت و در بهار سال ۹۴ توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام عضویت در احزاب مخالف نظام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم به دلیل عدم اعتراض به رای صادره و تسلیم به رای با تخفیف مواجه شده و به ۳ سال و ۹ ماه حبس کاهش پیدا کرده بود.

همزمان شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی ارومیه وی را به اتهام عبور غیرمجاز از مرز به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد. در حالی که وی مدعی بوده که از مرز عبور نکرده و به گفته قاضی قصد عبور از مرز را داشته است.

وی روز جاری با پایان دوران محکومیت ۴ سال و ۹ ماهه خود از زندان ارومیه آزاد شد.

هرانا پیشتر در گزارشی لیست اسامی ۷۲ تن از شهروندان محبوس در بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه که به عنوان یکی از بزرگترین “بندهای سیاسی” در بین زندان‌های شمال غرب کشور شناخته می‌شود را منتشر کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید