خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام یک زندانی در شهرستان باوی

رهایی از اعدام یک زندانی در شهرستان باوی

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به قتل در شهرستان باوی با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، رئیس دادگستری شهرستان باوی گفت: “با حمایت دادستان عمومی و انقلاب و با تلاش و کوشش رئیس مجتمع و اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان، متهم به قتل با بخشش اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافت”.

محمد رضا نور آبادی، گفت: “در سال ۱۳۹۷ درگیری و نزاعی بین دو نفر در شهر ویس از توابع شهرستان باوی رخ می‌دهد که در این درگیری یک نفر به قتل می‌رسد و این حادثه منجر به اختلاف و درگیری بین ۲ طایفه متهم به قتل و مقتول می‌شود”.

وی افزود: “پس از معرفی متهم به قتل به نیروهای امنیتی از اختلافات بین این ۲ طایفه کاسته می‌شود و پس از طی مراحل قضایی، متهم به قتل به اعدام محکوم می‌شود که بلافاصله خانواده متهم به قتل برای حل و فصل موضوع و ایجاد صلح و سازش خواستار ورود شورای حل اختلاف این شهرستان برای جلب رضایت اولیاء دم و عفو و بخشش متهم به قتل می‌شوند”.

نور آبادی در ادامه بیان داشت: “به دلیل بافت عشایری منطقه و با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف باوی، رئیس مجتمع و اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان با دعوت از خانواده متهم به قتل و مقتول و برگزاری چندین جلسه با بزرگان و ریش سفیدان طرفین، با جلب رضایت اولیاء دم، متهم به قتل با عفو و بخشش خانواده مقتول از چوبه دار رهایی یافت”.

رئیس دادگستری باوی اظهار کرد: “دو طایفه در مراسمی و با حضور رئیس مجتمع، اعضاء شورای حل اختلاف باوی، تعدادی از اعضاء شورای حل اختلاف ویژه عشایر، سران عشایر منطقه، بزرگان، ریش سفیدان و خیرین با اعلام رضایت از همدیگر، هم قسم شدند که در کنار هم با محبت و دوستی به دور از کینه و اختلاف زندگی کنند و این پرونده پس یکسال با صلح و سازش مختومه شد”.

شهرستان باوی یکی از شهرستان‌های استان خوزستان در جنوب غرب ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید