خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه، جمعی از اعضای خانواده فعالان کارگری بازداشت شده در روز جهانی کارگر، در مقابل زندان اوین و جمعی از مالباختگان پدیده شاندیز در مشهد، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه، ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، جمعی از مالباختگان پدیده شاندیز در مشهد، در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری ‎تجمع کردند.

در جریان این تجمع ماموران نیروی انتظامی اقدام به متفرق کردن معترضان کردند و با آنها درگیر شدند.

پدیده شاندیز یکی از طرح‌های عمرانی زمان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران در شهر مشهد بود. اما این طرح عمرانی که در ابتدا با سرعت پیش رفت،‌ اکنون چهارمین سال بلاتکلیفی را از سر می‌گذراند.

شماری از دفترهای فروش سهام پدیده شاندیز به خاطر تخلف‌های گسترده دی ۱۳۹۳ بسته شد. اتهام مدیران این شرکت افزایش غیرواقعی ارزش سهام با استفاده از شرکت‌های دلالی و تبلیغات «فریب‌آمیز» ذکر شد. پدیده شاندیز به علت دروغگویی از ادامه تبلیغ در صداوسیمای جمهوری اسلامی منع شد. سازمان اراضی کشاورزی نیز اعلام کرد که پدیده شاندیز ۴۵ هکتار از زمین‌های خارج از محدوده شهری را به صورت غیرقانونی در اختیار گرفته و سپس آنها را به شهر مشهد الحاق کرده است.

تجمع اعضای خانواده فعالان کارگری بازداشت شده در مقابل زندان اوین

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، جمعی از اعضای خانواده فعالان کارگری بازداشت شده در روز جهانی کارگر، نسبت به عدم اطلاع از وضعیت این فعالین کارگری، در مقابل زندان اوین دست به تجمع زدند.

در جریان برگزاری مراسم روز جهانی کارگر (۱ می) در مقابل ساختمان مجلس و اتفاقات پس از آن ده‌ها تن بازداشت شدند که ۴۲ تن از آنها کماکان تحت بازداشت هستند. رضا شهابی و حسن سعیدی، دو تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با صدور قرار بازداشت، به همراه سمانه طاهری، ناهید خداجو و مرضیه (زینب) امیری به بازداشتگاه وزارت اطلاعات در زندان اوین منتقل شده‌اند. گزارش شده است سایر بازداشت شدگان عمدتا به زندانهای قرچک و تهران بزرگ منتقل شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید