خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بازداشت یک شهروند در سنندج جهت اجرای حکم همزمان با بازداشت یک تن دیگر

بازداشت یک شهروند در سنندج جهت اجرای حکم همزمان با بازداشت یک تن دیگر

خبرگزاری هرانا – روز گذشته اسحاق روحی، شهروند اهل سنندج توسط نیروهای اداره اطلاعات این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همزمان یک شهروند دیگر به نام زانیار دباغیان جهت تحمل مدت محکومیت یک ساله خود بازداشت و به زندان سنندج منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، اسحاق روحی، شهروند اهل سنندج توسط نیروهای اداره اطلاعات این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

بر اساس این گزارش، بازداشت آقای روحی در شهرک “نایسر” سنندج بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی و به دلایل نامعلومی صورت گرفته است.

از سوی دیگر همان روز یک شهروند دیگر به نام “زانیار دباغیان” پس از مراجعه به دادسرای سنندج بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله‌اش بە زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

وی پیشتر در تاریخ ۱۶ مهرماه ۹۷ بازداشت شده و روز ۲۱ آذرماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج به بند قرنطینه زندان این شهر منتقل شده بود.

زانیار دباغیان روز ۲۲ آذرماه پس از ۶۷ روز بازداشت با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت از زندان سنندج آزاد شده بود.

این شهروند اهل سنندج نهایتا روز سه‌شنبه ۲۳ بهمن‌ ۹۷ از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “عضویت در گروه‌های مخالف نظام” توسط دادگاه انقلاب سنندج به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید