خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  عدم پرداخت مطالبات معلمان سراسر کشور

عدم پرداخت مطالبات معلمان سراسر کشور

خبرگزاری هرانا – معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش از عدم پرداخت مطالبات سه ماهه آخر سال گذشته معلمان سراسر کشور خبر داد و گفت که برای پرداخت این مطالبات حدود ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و تاکنون این مبلغ تامین اعتبار نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، علیرغم وعده‌های قبلی هنوز ۹۰۰ میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان سراسر کشور تامین اعتبار نشده است. روز گذشته، علی الهیار ترکمن (معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش) گفت: “هنوز به فرهنگیان بدهی داریم که برای پرداخت مطالبات مربوط به سه ماه پایانی سال ۹۷ حدود ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی مدعی شد: “تلاش می‌کنیم با استفاده از افزایش تخصیص‌ها این مطالبات را پرداخت کنیم”.

این درحالی‌ست که ۲۸ فروردین ماه سال جاری رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۱۷۰۰ میلیارد تومان منابع جدید به آموزش و پرورش خبر داده و گفته بود: “امیدواریم تا قبل از هفته معلم آموزش و پرورش با این منابع، تمام مطالبات فرهنگیان را پرداخت کند”.

در این شرایط، معلمان در انتظار دریافت معوقات خود هستند و این سوال برایشان ایجاد شده که آیا در نهایت قبل از پایان اردیبهشت، مطالبات ما پرداخت خواهد شد یا خیر؟

معلمان گفتند: “پول حق‌التدریس وقتی با چند ماه تاخیر پرداخت می‌شود دیگر در زندگی ما کارایی ندارد و به دردمان نمی‌خورد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید