خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  احضار و بازجویی پروانه حسین پناهی، در اداره اطلاعات سنندج

احضار و بازجویی پروانه حسین پناهی، در اداره اطلاعات سنندج

خبرگزاری هرانا – صبح روز گذشته پروانه حسین پناهی، خواهر رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی اعدام شده به اداره اطلاعات سنندج احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفت. گفته می شود دلیل احضار وی در ارتباط با پیگیری محل دفن برادرش رامین حسین پناهی بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸، پروانه حسین پناهی، خواهر رامین حسین پناهی به اداره اطلاعات شهر سنندج احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفت.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده حسین پناهی، پروانه حسین پناهی پس از احضار و بازجویی، تهدید شده است که پیگیر محل دفن برادر خود رامین حسین پناهی نباشد.

وی پیشنر نیز سابقه بازداشت و محکومیت به حبس تعلیقی در پرونده خود دارد.

لازم به یادآوری است روز شنبه ۱۷ شهریور‌ماه ۹۷ “رامین حسین پناهی” به همراه دو زندانی سیاسی دیگر به نام‌های زانیار مرادی”، “لقمان مرادی” اعدام شدند.

این اعدام در شرایطی انجام شد که اجرای حکم به وکلای آنان اطلاع داده نشده بود و هیچ‌یک از آنان امکان حضور در زمان اجرای حکم را نیافتند؛ همین‌طور برخلاف قانون پیکر اعدام شدگان به خانواده‌های آنان تحویل داده نشد و این‌طور که اعلام شده است در محل نامعلومی به خاک سپرده شده‌اند.

همین‌طور خانواده‌های این افراد برای پرهیز از اعتراض و خبررسانی تهدید شده‌اند. این اعدام‌ها واکنش‌های دیگری در بین نهادهای مدافع حقوق بشر و وکلای آنان نیز در پی داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید