خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت ۳۲ شهروند به دلیل گذاشتن پیام در صفحه اینستاگرام بهروز حاجیلو

بازداشت ۳۲ شهروند به دلیل گذاشتن پیام در صفحه اینستاگرام بهروز حاجیلو

خبرگزاری هرانا – در جریان قتل یک روحانی در همدان، فرمانده نیروی انتظامی این استان از دستگیری ۳۲ نفر از افرادی که در صفحه شخصی “بهروز حاجیلو” پیام گذاشته بودند، خبر داد و گفت که هیچ کدام از این افراد به این فرد مربوط نبوده و هیچ شناختی از این فرد نداشتند. همچنین تعدادی از این افراد در مشهد، شیراز و دیگر شهرها بودند. بهروز حاجیلو متهم به قتل این روحانی است که صبح روز یکشنبه هفته جاری در محاصره پلیس کشته شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، فرمانده نیروی انتظامی استان همدان گفت: “۳۲ نفر از افرادی که برای حمایت از بهروز حاجیلو در صفحه شخصی او پیام گذاشته بودند، شناسایی و دستگیر شدند”.

بخشعلی کامرانی‌صالح فرمانده نیروی انتظامی استان همدان ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خصوص قتل مصطفی قاسمی، خاطرنشان کرد: “روز شنبه ساعت ۱۲ و ۳۵ دقیقه ظهر با پلیس ۱۱۰ تماسی حاصل شد مبنی بر اینکه مقابل حوزه علمیه فردی طلبه‌ای را به قتل رسانده است”.

کامرانی صالح با بیان اینکه بلافاصله عوامل انتظامی به سرعت به محل رسیدند و صحت قضیه را بررسی کردند، گفت: “با در اختیار داشتن پلاک خودرو فرد مهاجم و مالک خودرو شناسایی شد”.

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه مالک خودرو خانمی بودند که اعلام کرد این خودرو را به شخص دیگری فروخته‌، تشریح کرد: “با پیگیری‌های انجام شده ظرف چند دقیقه خریدار شناسایی و مشخص شد که فرد خریدار برادر متهم به قتل بوده است”.

کامرانی صالح، گفت: “در مراحل اولیه تعدادی از افرادی که با این فرد ارتباط داشتند، شناسایی و ۴ نفر در قروه دستگیر شدند”.

وی ادامه داد: “بیش از ۵۰ تیم عملیاتی متشکل از نیروهای عملیاتی، آگاهی و فتا برای شناسایی و دستگیری متهم به قتل تلاش کردند؛ در مراحل ابتدایی شناسایی، تمامی افراد و اماکن وابسته به این فرد به ویژه ۸ تن از دوستان وابسته تا ساعت ۲۴ تحت کنترل و تعقیب قرار گرفتند”.

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان گفت که حدود یک ساعت و نیم از این قضیه گذاشته بود که ویدیویی از این فرد در فضا مجازی منتشر شد.

کامرانی صالح، اظهار کرد: “ساعت حدود ۴ بامداد با پی بردن به اینکه پلیس مکان وی را کنترل می‌کند اقدام به فرار کرده و با پلیس درگیر می‌شود”.

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان در مورد مجروحان این حادثه گفت: “دو نفر از همکاران ما مجروح شدند اما آسیب جدی و خطرناک ندیده‌اند و متهم به قتل نیز ساعت ۵ صبح روز یکشنبه ۵ اردیبهشت‌ماه کشته شد”.

کامرانی صالح با بیان اینکه فرد متهم به قتل بیش از سه سال در زندان بوده و آزاد شده بود، اضافه کرد: “نفر دومی که در خودرو حضور داشت، دستگیر شد”.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه ۳۲ نفر از افرادی که برای حمایت از بهروز حاجیلو در صفحه شخصی او پیام گذاشته بودند، توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدند، اظهار کرد: “هیچ کدام از این افراد به این فرد مربوط نبوده و هیچ شناختی از این فرد نداشتند. همچنین تعدادی از این افراد در مشهد، شیراز و دیگر شهرها بودند”.

طی روز جاری نیز در ارتباط با این موضوع، جواد جاویدنیا، معاون دادستان کشور، از پیگیری قضایی بازنشر یک توییت در فضای مجازی توسط مهناز افشار بازیگر ایرانی و تشکیل پرونده جهت تحقیق درباره ارتباط این بازنشر و قتل این روحانی در همدان خبر داد. همچنین یک طلبه به خاطر بازنشر این توییت توسط مهناز افشار، از وی شکایت کرده و عمل این بازیگر سینما را از عوامل تحریک به قتل روحانی همدانی دانسته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید