خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  امیرعلی مرادی بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان شد

امیرعلی مرادی بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان شد

خبرگزاری هرانا – امیرعلی مرادی، فعال مدنی ساکن نظرآباد کرج، روز جاری در مراجعه به در مراجعه به دادسرای کرج جهت پیگیری پرونده خود بازداشت و جهت تحمل محکومیت ۳ ساله خود به زندان منتقل شد. این در حالی است که وی تنها پس از دریافت احضاریه اجرای حکم از قطعی شدن حکم خود مطلع شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ظهر امروز دوشنبه ۹ اردیبهشت‌ماه ۹۸، امیرعلی مرادی، شهروند ساکن نظرآباد کرج بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان شد.

محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل آقای مرادی در گفتگو با گزارشگر هرانا ضمن تائید این خبر گفت: “به آقای مرادی دادنامه حکم قطعی ابلاغ نشده بود و وی پس از دریافت احضاریه جهت اجرای حکم، از قطعی شدن محکومیت ۳ ساله خود مطلع شده بود. متاسفانه در اقدامی غیر قانونی، دادگاه تجدید نظر استان البرز با استناد به تبصره ماده ۴۸ قانون آئین دادرسی کیفری،  رسیدگی به اعتراض بنده به حکم موکلم را نپذیرفته و حکم توسط دادگاه انقلاب تائید شده بود”.

وی همچنین افزود: “طبق این تبصره ماده، متهم صرفا در مراحل مقدماتی دادرسی حق انتخاب وکیل خارج از لیست مورد تائید قوه قضاییه را ندارد و وکالت من در این مرحله تایید شده و ثبت شده بود”.

این فعال مدنی پیشتر در تاریخ ۱۵ مهرماه ۹۶ بازداشت و پس از ۱۹ روز با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود.

امیرعلی مرادی در خردادماه سال ۹۷ نیز هنگامی که به همراه تعدادی دیگر از فعالین مدنی برای ملاقات با خانواده زندانی سیاسی اعدام شده رامین حسین پناهی رفته بود بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شده بود.

وی پیشتر و در دادگاه بدوی از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۲ سال حبس و از بابت «توهین به رهبری» به یک سال حبس محکوم شده و در تاریخ  ۴ دی‌ماه ۹۷، بدون ابلاغ دادنامه قطعی از طریق احضاریه ای از وی خواسته شده بود جهت اجرای حکم به زندان مراجعه کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید